Premier League. Problemy Tottenhamu Hotspur. Kluczowy piłkarz wypadł z gry

- Doznał kontuzji obu kostek. Jest gościem, który potrafi walczyć z bólem, ale to było dla niego zbyt trudne - Jose Mourinho zabrał głos na temat urazu Harry'ego Kane'a.

Rafał Szymański
Harry Kane (z prawej) PAP/EPA / Glyn Kirk / Na zdjęciu: Harry Kane (z prawej)
W ubiegły czwartek Tottenham Hotspur poległ 1:3 w rywalizacji z Liverpoolem. Jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego, w najbliższym czasie piłkarze "Spurs" będą musieli sobie radzić bez najlepszego napastnika.

Harry Kane nie pojawił się na boisku w drugiej połowie, w przerwie został zastąpiony przez Erika Lamelę. Jose Mourinho na pomeczowej konferencji prasowej wyjaśnił, że reprezentant Anglii nie był w stanie kontynuować gry z powodu urazu.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa jego pauza. - Doznał kontuzji obu kostek. Jest gościem, który potrafi walczyć z bólem, ale to było dla niego zbyt trudne. Obecnie nie mogę powiedzieć, na jak długo został wyeliminowany. Musimy poczekać na badania - powiedział menadżer.

Wychowanek Tottenhamu imponuje formą od początku rozgrywek 2020/21 i jest podporą ofensywy swojego zespołu. 27-latek rozegrał dotychczas 19 spotkań, w których zdobył 12 bramek i zanotował 11 asyst.

Po 19 rozegranych kolejkach zawodnicy prowadzeni przez Mourinho są na 6. pozycji w stawce Premier League. Kane na pewno nie będzie mógł pomóc kolegom w niedzielnym meczu z Brighton and Hove Albion.