Arkadiusz Milik oceniony przez francuskich dziennikarzy. Pojawiły się rozbieżności

Arkadiusz Milik strzelił swojego pierwszego gola dla Olympique Marsylia. W starciu z RC Lens Polak pokazał się z dobrej strony. Sprawdź, jak oceniły go francuskie media.

Łukasz Witczyk
Arkadiusz Milik Newspix / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Mecz pomiędzy RC Lens i Olympique Marsylia zakończył się remisem 2:2, choć do przerwy marsylczycy prowadzili 2:0. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Arkadiusz Milik strzelił swojego pierwszego gola dla nowego zespołu. Polak zagrał przez godzinę i pokazał się z dobrej strony.

Jego grę doceniły francuskie media, które uznały go za jednego z najlepszych zawodników w zespole. Dziennik "L'Equipe" dał polskiemu napastnikowi "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). Wyżej oceniono tylko Alvaro Gonzaleza, który dostał "siódemkę".

Notę 6,5 Milik otrzymał od redakcji portalu maxifoot.fr. "Interesujące były jego ruchy. Środkowy napastnik sprawiał problemy obronie rywali. Tuż przed przerwą zdobył bramkę z bliskiej odległości. Stworzył również świetną okazję Thauvinowi. Wciąż miał braki fizyczne" - przekazał francuski serwis.

Za to od redakcji "Le Phoceen" Milik dostał "siódemkę" i była to najwyższa nota w drużynie. "Nie czekał na piłkę, stworzył wiele sytuacji i został nagrodzony w 45. minucie. Mógł mieć asystę przy strzale Thaivina. Specjalistyczne wykończenie i obiecujący występ. Wszystko przez godzinę gry" - uzasadniono.

Co ciekawe, francuscy dziennikarze nie byli jednomyślni. W ich ocenach pojawiły się rozbieżności. W portalach zajmujących się Olympique Marsylia Polak dostał nieco niższe noty.

"Bardzo dobra godzina zabawy" - ocenił serwis lereseauolympien.com, który dał Polakowi "szóstkę". Zaledwie "Piątkę" otrzymał za to od coeurmarseillais.fr, ale... i tak była to jedna z najwyższych not w drużynie z Marsylii.

Noty Arkadiusza Milika:

L'Equipe maxifoot.fr lereseauolympien.com coeurmarseillais.fr lephoceen.fr
Nota 6 6,5 6 5 7

Czytaj także: Puchar Króla. Szalony ćwierćfinał. Barcelona przegrywała dwiema bramkami. Osiem goli w meczu! Bez bramek w Neapolu. Rozczarowujący hit w Pucharze Włoch

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)