Tak FC Barcelona dobiła rywala. Co za akcja! (wideo)

FC Barcelona przegrywała już dwoma golami z Granada CF, ale zdołała odwrócić losy spotkania i wywalczyła awans do półfinału Pucharu Króla. Sposób, w jaki dobiła rywala w dogrywce robi wrażenie.

Łukasz Witczyk
strzał Jordiego Alby i gol na 5:3 dla FC Barcelona w meczu z Granada CF Twitter / Na zdjęciu: strzał Jordiego Alby i gol na 5:3 dla FC Barcelona w meczu z Granada CF
W 47. minucie Granada CF prowadziła z FC Barcelona 2:0. Katalończycy musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wywalczyć awans do półfinału Puchar Króla. W końcówce Blaugrana zdołała doprowadzić do remisu. W 88. minucie pomógł w tym Aaron Escandell, który trafił do własnej bramki. Z kolei w drugiej minucie doliczonego czasu gola strzelił Jordi Alba. Było 2:2.

W dogrywce padły aż cztery bramki. Barcelona objęła prowadzenie po trafieniu Antoine Griezmanna, ale po chwili wyrównał z rzutu karnego Fede Vico. Później strzelali już tylko goście. Awans do półfinału Pucharu Króla dali Frenkie De Jong i Jordi Alba.

Gol na 5:3 był ozdobą tego spotkania. Barcelona była w natarciu, a rywale tylko się bronili. Kapitalnym strzałem popisał się Alba, któremu asystował Griezmann. Alba uderzył bez przyjęcia i nie dał szans bramkarzowi Granady. Po tym trafieniu goście odetchnęli z ulgą.

W półfinale Pucharu Króla zagrają również Levante UD, Sevilla FC, a w ostatnim ćwierćfinale zagrają Real Betis i Athletic Bilbao.

Puchar Króla. Szalony ćwierćfinał. Barcelona przegrywała dwiema bramkami. Osiem goli w meczu!