Bayern przypomina demolkę Lewandowskiego [WIDEO]

Już o 20:00 Bayern podejmie w ramach 20. kolejki Bundesligi Herthę Berlin. Z tej okazji na twitterowym profilu Bawarczyków pojawił się post przypominający niezwykły wyczyn Roberta Lewandowskiego.

Bartłomiej Bukowski
Robert Lewandowski strzelający gola Twitter / @FCBayern / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzelający gola
Robert Lewandowski ma pełne prawo całkiem miło wspominać historię swoich spotkań przeciwko Herthcie Berlin. W 17 spotkaniach ze stołeczną ekipą, "Lewy" zanotował 12 trafień i 5 asyst.

Wyjątkowo w pamięci kibiców mógł jednak zapisać się przede wszystkim ostatni mecz obu drużyn. Był to typowy popis jednego aktora, w którym całe show skradł właśnie polski napastnik.

"Lewy" otworzył wynik w 40. minucie spotkania, jednak prawdziwą kanonadę rozpoczął po przerwie. Na 2:0 podwyższył 6 minut po rozpoczęciu drugiej połowy. I gdy wydawało się, że Bayern spokojnie dowiezie zwycięstwo, nastąpił zryw gości, którzy wyrównali stan gry.

Świetne show oba zespoły dały w samej końcówce. Najpierw w 85. minucie hattricka skompletował Lewandowski. Trzy minuty później trafieniem odpowiedział Ngankam. To jednak nie było ostatnie trafienie tamtego wieczoru. W 93. minucie wynik z rzutu karnego ustalił "Lewy", tym samym kompletując pamiętny czteropak.

Wszystkie bramki Lewandowskiego z tamtego meczu obejrzeć można na wideo, które do sieci wrzucił Bayern Monachium.

Kolejną szansę na podreperowanie swojego dorobku przeciwko Herthcie Lewandowski będzie miał już w piątek, 5 lutego. Początek meczu o godzinie 20:00.