Premier League. Liverpool - Manchester City: pięć bramek w hicie! Koszmarne błędy Alissona. Mistrz na łopatkach

W meczu kolejki Premier League padło pięć goli. Dwa padły po koszmarnych błędach bramkarza Liverpoolu Alissona. W efekcie mistrz Anglii przegrał u siebie z liderem tabeli Manchesterem City 1:4.

Michał Piegza
radość Ilkaya Guendogana (z lewej) z gola PAP/EPA / Jon Super / Na zdjęciu: radość Ilkaya Guendogana (z lewej) z gola
Liverpool chcąc obronić wywalczony po latach tytuł mistrzowski nie mógł przegrać z liderem Premier League Manchesterem City. Co więcej, potyczkę powinien wygrać.

Początek spotkania należał do gości, ale piłkarze Pepa Guardioli nie potrafili stworzyć sobie okazji bramkowej. Takową wykreowali sobie gospodarze. W 24. minucie Trent Alexander-Arnold dogrywał z prawej strony, Sadio Mane  uderzył głową z sześciu metrów, jednak przestrzelił o  metr. Pięć minut później z woleja z ok. 16 metrów huknął Roberto Firmino, bramkarz wybił piłkę ponad poprzeczkę.

W końcu przewagę uzyskali gracze The Reds, ale do końca premierowej odsłony tak dobrej szansy jak wcześniej sobie nie stworzyli. Prowadzić powinien Manchester City. W 36. minucie Fabinho podciął w polu karnym Raheema Sterlinga. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł niemal bez rozbiegu Ilkay Gundogan. Niemiec uderzył ponad poprzeczką!

Drugą część kapitalnie rozpoczęli przyjezdni, którzy w 49. minucie objęli prowadzenie. Rozmontowali obronę gospodarzy goście. Strzał z kilku metrów Phila Fodena odbił Alisson, poprawka z bliska Gundogana znalazła drogę do bramki.

Po stracie gola mistrzowie Anglii przez kilka minut nie potrafili odpowiedzieć rywalowi. Manchester City miał potyczkę pod kontrolą. Dopiero w 58. minucie szansę miał Curtis Jones. Strzał z pola karnego trącił stojący w szenastce John Stones, piłka przeleciała tuż obok słupka. Ederson nie miałby szans na skuteczną interwencję.

Gracze The Reds wyrównali w 63. minucie. Ruben Dias złapał w polu karnym Mohameda Salaha i sędzia po raz drugi w meczu wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał szansę.

Strata gola ożywiła gości. W 69. minucie do piłki wybitej przed pole karne dopadł Bernardo Silva. W dobrej sytuacji pomocnik przestrzelił. Dwie minuty później futbolówka znalazła się w siatce gospodarze. Gol nie został uznany. Uderzający z kilku metrów Stones był na spalony.

Druga bramka dla lidera Premier League padła w 73. minucie. W ciągu kilku sekund Alisson dwukrotnie podawał rywalom piłkę. Za drugim razem przejął ją Foden, ruszył w pole karne i dograł do Gundogana. Niemiec z bliska uderzył pod poprzeczkę.

To nie był dobry dzień Brazylijczyka między słupkami gospodarzy. Trzy minuty po stracie drugiej bramki Alisson... ponownie podał piłkę rywalom! W polu karnym futbolówkę przejął Silva i z pola bramkowego zagrał ponad bramkarzem na głowę Sterlinga, a ten spokojnie trafił do siatki.

To nie był koniec kanonady gości. W 83. minucie Gabriel Jesus zagrał na prawo do Fodena, ten znalazł sobie miejsce do uderzenia i z narożnika pola bramkowego trafił pod poprzeczkę.

Dzięki kolejnej wygranej Manchester City nad Liverpoolem ma już dziesięć punktów przewagi i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Liverpool FC - Manchester City 1:4 (0:0)
0:1 - Ilkay Gundogan 49'
1:1 - Mohamed Salah (k.) 63'
1:2 - Ilkay Gundogan 73'
1:3 - Raheem Sterling 76'
1:4 - Phil Foden 83'

W 37. minucie Gundogan nie wykorzystał rzutu karnego (ponad bramką).

Liverpool FC: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Fabinho, Jordan Henderson, Andrew Robertson (85' Kostas Tsimikas) - Thiago Alcantara (68' Xherdan Shaqiri), Georginio Wijnaldum, Curtis Jones (68' James Milner) - Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane.

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Bernardo Silva, Rodri, Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez (72' Gabriel Jesus), Raheem Sterling, Phil Foden.

Żółte kartki: Alcantara, Fabinho (Liverpool) oraz Dias (City).

Sędzia: Michael Oliver.

Czytaj także: Premier League. Fatalny tydzień Jana Bednarka. Michał Karbownik i Jakub Moder tylko na ławce Premier League. Drużyna Fabiańskiego zremisowała. Czyste konto Polaka, rywal w trudnej sytuacji

Manchester City zdobędzie mistrzostwo Anglii?