Serie A: pech nie powrócił. Łukasz Skorupski z czystym kontem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze Bologna FC cieszą się z gola

Bologna FC odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 w Parmie. Łukasz Skorupski będzie od niedzieli lepiej wspominać Stadio Ennio Tardini. Poradził sobie z czterema strzałami celnymi gospodarzy i zachował czyste konto.

Poprzednia wizyta Łukasza Skorupskiego na Stadio Ennio Tardini jest pamiętna. 12 lipca 2020 roku Polakowi odliczano już we Włoszech bezwzględnie mecze bez czystego konta. Koszmarną serię powinien przerwać już wtedy, a nie dopiero 29 listopada. Bologna FC prowadziła 2:0 po 90 minutach i była blisko zwycięstwa. Cała defensywa, a w niej Skorupski, zachowała się karygodnie w doliczonym czasie i pozwoliła Parmie na doprowadzenie do remisu 2:2. Polak ponownie skapitulował, choć długo nic na to nie wskazywało.

Historia do czasu powtarzała się w niedzielę. Bologna ponownie sprawnie wypracowała sobie zaliczkę 2:0. Najważniejszym zawodnikiem pierwszej połowy był Musa Barrow, który oddał dwa uderzenia do bramki z dograń Nicoli Sansone. Najpierw przymierzył lewą stopą, a następnie głową. Również w tym meczu padła bramka w doliczonym czasie, ale tym razem nie dla Parmy, a dla Rossoblu. Wynik na 3:0 dla gości ustalił Riccardo Orsolini.

Najładniejsza interwencja Skorupskiego była w 29. minucie po strzale Gastona Brugmana zza pola karnego. Pomocnik Parmy kopnął piłkę z odpowiednią energią i z nieprzyjemną rotacją, ale nie zaskoczył reprezentanta Polski. Łukasz Skorupski nie dał się tym razem pokonać ani w podstawowym, ani w doliczonym czasie i zachował czyste konto po raz trzeci w 14. występie w sezonie Serie A.

Parma Calcio 1913 - Bologna FC 0:3 (0:2) 0:1 - Musa Barrow 15' 0:2 - Musa Barrow 33' 0:3 - Riccardo Orsolini 90'

Parma: Luigi Sepe - Mattia Bani (46' Dennis Man), Bruno Alves, Yordan Osorio, Andrea Conti - Jasmin Kurtić (70' Valentin Mihaila), Gaston Brugman (55' Wylan Cyprien), Riccardo Gagliolo - Juraj Kucka (82' Hernani), Andreas Cornelius (55' Joshua Zirkzee), Gervinho

Bologna: Łukasz Skorupski - Takehiro Tomiyasu, Adama Soumaoro, Danilo Larangeira, Mitchell Dijks - Jerdy Schouten (88' Andrea Poli), Mattias Svanberg (66' Nicolas Dominguez), Andreas Skov Olsen (66' Riccardo Orsolini) - Roberto Soriano - Nicola Sansone (66' Emanuel Vignato), Musa Barrow (82' Rodrigo Palacio)

Żółte kartki: Conti, Gagliolo (Parma) oraz Svanberg (Bologna)

Sędzia: Marco Guida

Czy Bologna FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?