Serie A: Atalanta prowadziła 3:0. Nie wygrała tego meczu

Atalanta BC zremisowała 3:3 z Torino FC. Miała atut własnego boiska oraz przewagę trzech goli, ale zmarnowała ten cały kapitał. Karol Linetty nie podniósł się z ławki rezerwowych, co wcześniej się nie zdarzało.

piłkarze Torino FC cieszą się z gola PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC cieszą się z gola
Pojedynki Atalanty z Torino FC nabrały rumieńców. Od 2013 do 2019 roku nie było ani jednego, w którym padły więcej niż trzy gole, a w ostatnich czterech takich meczach były aż 24 bramki. Torino potrafiło niespodziewanie zwyciężyć w Bergamo, po czym dostać lanie 0:7 i 2:4 na Stadio Olimpico. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego robili, co chcieli z obroną przeciwnika.

Kolejna rywalizacja z Bykami była dla Atalanty okazją do umocnienia się na miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów. Zarazem przetarciem przed pojedynkiem z Napoli o wejście do finału Pucharu Włoch. Z kolei Torino walczy o utrzymanie i po zmianie trenera z Marco Giampaolo na Davidę Nicolę przynajmniej przestało przegrywać. Ostatnio głównie remisuje, co znalazło potwierdzenie w sobotnie popołudnie.

Kolejna kanonada w wykonaniu Atalanty i Torino nie była w tych okolicznościach zaskoczeniem. Uczestnik Ligi Mistrzów wypracował sobie przewagę 3:0 strzałami między 15. a 21. minutą, ale żeby nie było za nudno, krótko przed przerwą stracił większość zaliczki. Andrea Belotti oraz Bremer złapali kontakt z Neroblu i zmienili wynik na 2:3. Toro złapało wiatr w żagle i uwierzyło w możliwość zapunktowania po efektownym pościgu. w 85. minucie Federico Bonazzoli doprowadził do remisu 3:3.

Mała niespodzianka również w Reggio Emilia. US Sassuolo prawdopodobnie wypisuje się z rywalizacji o awans do europejskich pucharów. Porażka 1:2 z co prawda zdolnym, ale nierównym beniaminkiem Spezią Calcio chluby nie przynosi. Neroverdi prowadzi, tak samo jak Atalanta, ale wynik na korzyść zespołu z Ligurii odwrócili Martin Erlić oraz Emmanuel Gyasi.