KMŚ: Tigres UANL w finale po skromnym zwycięstwie z Palmeiras Sao Paulo

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze meksykańska drużyna Tigres UANL minimalnie pokonała brazylijską ekipę Palmeiras Sao Paulo (1:0).

Tomasz Rosiński
Andre Pierre Gignac cieszy się z gola PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Andre Pierre Gignac cieszy się z gola
Zespół z Monterrey przystępował do niedzielnego starcia o finał KMŚ po ćwierćfinałowej wygranej z koreańskim Ulsan Hyundai (2:1) i nie był faworytem potyczki z Palmeiras, czyli triumfatorem Copa Libertadores.

Od początku konfrontacji to dość niespodziewanie ekipa z Meksyku mocno ruszyła do przodu i już w 4. minucie stworzyła sobie okazję do strzelenia gola. Jednakże skuteczną interwencją po celnej główce Andre'a-Pierre'a Gignaca popisał się Weverton.

Gignac był motorem napędowym drużyny Tigres UANL, która w 54. minucie wyszła na prowadzenie. Wówczas Francuz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Luana we własnej "16".

Jak się później okazało były zawodnik między innymi Olympique'u Marsylia zapewnił swojemu klubowi zwycięstwo i awans do czwartkowego finału Klubowych Mistrzostw Świata, w którym Tigres zagra z lepszym z pary Bayern Monachium - Al Ahly Kair (ten mecz odbędzie się w poniedziałek, 8 lutego 2021 r., o godzinie 19:00 czasu polskiego).