Sędzia, który wyrzucił z boiska Jana Bednarka, dostaje pogróżki. Sprawą zajmuje się policja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: Mike Dean (z lewej) i Tomas Soucek
PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: Mike Dean (z lewej) i Tomas Soucek
zdjęcie autora artykułu

Sędzia Premier League Mike Dean powiadomił policję, że internauci grożą mu śmiercią. Arbiter ostatnio pokazał czerwone kartki Janowi Bednarkowi i Tomasowi Soucekowi. Obie zostały anulowane.

Sędzia piłkarski Mike Dean zgłosił na policję, że on i członkowie jego rodziny zaczęli otrzymywać groźby karalne, w tym pogróżki śmierci i obelżywe wiadomości w mediach społecznościowych - poinformował w poniedziałek portal BBC.

Arbiter ostatnio nie ma dobrej passy. Dean najpierw wyrzucił z boiska Jana Bednarka w meczu Premier League Manchester United - Southampton FC (9:0), a kilka dni później pokazał czerwoną kartkę Tomasowi Soucekowi w pojedynku ligowym Fulham FC - West Ham United (0:0).

W obu przypadkach kartki - po apelacjach klubów - zostały jednak anulowane, a Dean został skrytykowany w brytyjskich mediach. Podczas meczów sędzia za każdym razem był poproszony przez VAR o sprawdzenie na monitorze incydentów, których dobrze nie widział.

Jako jeden z najbardziej znanych arbitrów piłkarskich, Dean jest przyzwyczajony do krytyki, ale teraz poczuł, że granica została przekroczona przez zaangażowanie w to jego bliskich.

- Popieramy decyzję Mike'a o zgłoszeniu na policję wiadomości, które dostała jego rodzina. To sytuacja całkowicie nie do przyjęcia. Nikt nie powinien paść ofiarą tak odrażających pogróżek - ocenił szef brytyjskich sędziów piłkarskich Mike Riley, cytowany przez BBC.

Zobacz: Mikel Arteta zabrał głos po przegranej z Aston Villą. "Praca sędziów nie może być wymówką" Afera rasistowska w Premier League. Kolega Jana Bednarka obrażany w sieci

ZOBACZ WIDEO: Zaszczepieni kibice wejdą na stadiony? Ryszard Czarnecki wskazał możliwy termin

Źródło artykułu: