Premier League. Apelacja Southampton pozytywnie rozpatrzona. Czerwona kartka Jana Bednarka została anulowana

Władze Premier League pozytywnie rozpatrzyły apelację Southampton. To oznacza, że czerwona kartka dla Jana Bednarka, którą dostał w meczu przeciwko Manchesterowi United (0:9) za faul na Anthonym Martialu została anulowana.

Mateusz Byczkowski
Jan Bednarek PAP/EPA / Phil Noble / POOL / Na zdjęciu: Jan Bednarek
We wtorek Southampton FC  dostało surową lekcję od Manchesteru United. Święci przegrali na Old Trafford aż 0:9. Goście już od początku spotkania grali w osłabieniu. W 2. minucie z boiska wyleciał 19-letni Alexandre Jankewitz.

Sprawy komplikowały się z minuty na minutę. Po pierwszej połowie, zespół Jana Bednarka przegrywał już 4:0. Polak strzelił samobója, a po przerwie dostał czerwoną kartkę za faul na Anthonym Martialu.

W czwartek Southampton potwierdziło, że klub złożył apelację w tej sprawie. Ta została rozpatrzona pozytywnie przez władze Premier League. Bednarek będzie mógł pomóc swojej drużynie w kolejnym meczu przeciwko Newcastle United (6 lutego).

Apelację składał też Arsenal FC. Londyński klub nie zgadzał się z czerwoną kartką dla Davida Luiza. Brazylijski obrońca dostał ją w starciu z Wolverhampton Wanderers (1:2). W tym przypadku odwołanie zostało jednak odrzucone.

Southampton mimo dobrego startu sezonu 2020/2021 zajmuje obecnie 12. miejsce w lidze. Zespół reprezentanta Polski po 21. kolejkach uzbierał 29 punktów.