Liga Mistrzów. Media: UEFA uznała, że nie było przypadku rasizmu w Paryżu!

Według informacji rumuńskiej gazety "PRO Sport", dochodzenie UEFA dotyczące meczu Ligi Mistrzów PSG - Basaksehir nie potwierdziło żadnego przypadku rasizmu.

Piotr Bobakowski
mecz Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: mecz Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir
UEFA uznała, że podczas grudniowego meczu Liga Mistrzów Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir w Paryżu nie doszło do rasistowskiego incydentu - podała w czwartek rumuńska gazeta "Pro Sport".

Informację przekazał na Twitterze rumuński dziennikarz Emanuel Rosu. "Oskarżenia o rasizm zostały wycofane, ale Sovre i Coltescu staną teraz w obliczu zarzutów o użycie wulgaryzmów. Sprawa jeszcze się nie skończyła. Co jest jednak pewne: nie ma oskarżenia o rasizm" - napisał na portalu społecznościowym Rosu.

W 14. minucie meczu 6. kolejki LM zawody zostały przerwane, po tym jak asystent trenera gości, Pierre Webo, który obejrzał czerwoną kartkę, zaczął oskarżać sędziego technicznego Sebastiana Coltescu o nazywanie go... "czarnym". Po tym zdarzeniu zawodnicy obu drużyn na znak protestu zeszli z boiska.

"Zobacz na czarnego. Podejdź tam i sprawdź, kim on jest. Ten czarny, on nie może się tak zachowywać" - te słowa przypisano Coltescu. Według Rosu, mogły one jednak należeć do asystenta rumuńskiego sędziego - Oktawiana Sovre'a (więcej TUTAJ).

UEFA wyznaczyła inspektora (więcej TUTAJ), który miał za zadanie przeprowadzić dochodzenie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń w meczu w Paryżu. Federacja podkreśliła, że "w piłce nożnej nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację w jakichkolwiek formach".

Spotkanie LM pomiędzy ekipami z Paryża i Stambułu zostało dokończone dzień później. Paryżanie wygrali 5:1, a hat-tricka ustrzelił Neymar.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)