Premier League. Był jednym z najlepszych na boisku. Wysokie noty Łukasza Fabiańskiego

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim pokonał Sheffield United (3:0). Reprezentant Polski rozegrał świetne zawody. "Evening Standard" wybrał go zawodnikiem meczu.

Piotr Bobakowski
Łukasz Fabiański WP SportoweFakty / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Na London Stadium West Ham United w poniedziałek zwyciężył Sheffield United (3:0) w meczu 24. kolejki Premier League (więcej TUTAJ). Łukasz Fabiański w kilku sytuacjach pokazał klasę światową, co przekłada się na bardzo wysokie noty w brytyjskich mediach.

"Imponujący na przedpolu w wycinaniu dośrodkowań w pierwszej połowie. Po przerwie ponownie poskromił napastników Sheffield. Świetny, kiedy sparował nad poprzeczkę strzał Davida McGoldricka" - ocenili postawę reprezentanta Polski dziennikarze "Evening Standard", uznając Fabiańskiego zawodnikiem meczu (nota: 9, w skali 1-10).

Serwis football.london przyznał Polakowi notę 8. "Genialna interwencja przy strzale McGoldricka. Kolejny znakomity występ Polaka" - napisano w argumentacji. Wyżej został oceniony tylko Declan Rice (9).

Od ekspertów z the4thofficial.net bramkarz WHU dostał ocenę 7,5. "Miał kilka ważnych interwencji w meczu na London Stadium i zaliczył kolejne spotkanie z czystym kontem" - napisano w komentarzu.

Portal BBC ocenił występ Fabiańskiego na 7,63 - czwarta ocena w zespole. Z kolei whoscored.com uznał polskiego golkipera WHU najlepszym zawodnikiem na boisku (nota 8,1).

Grafika za SofaScore.com:
Zobacz: Łukasz Fabiański bohaterem meczu Manchester United - West Ham. Co za noty! "Światowej klasy interwencja"