Liga Mistrzów. Klęska Juventusu, słaby Szczęsny. Włosi krytykują: To nie był jego mecz

Wojciech Szczęsny i jego koledzy z Juventusu chcą jak najszybciej zapomnieć o porażce z FC Porto (1:2) w Lidze Mistrzów. Włoskie media krytykują Polaka za występ, niektórzy obwiniają go o utratę pierwszej bramki.

Karol Wasiek
Wojciech Szczęsny Getty Images / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Nie tak miał wyglądać środowy wieczór dla mistrzów Włoch. Juventus FC Wojciecha Szczęsnego przegrał z FC Porto 1:2. Mistrzowie Włoch obie bramki stracił tuż po gwizdku rozpoczynającym dwie połowy meczu. Najpierw gola strzelił Irańczyk Mehdi Taremi, którzy wykorzystał fatalny błąd zawodników Andrei Pirlo.

Polak zagrał do Rodrigo Bentancura, jednak podanie zwrotne Urugwajczyka było zbyt lekkie. Gol był kuriozalny i obrońcy klasy Bentancoura nie powinien się zdarzyć w meczu o tak wysoką stawkę. Szczęsny próbował jeszcze interweniować, ale rywal był bliżej i czyhał na błąd przeciwnika, w przeciwieństwie do Polaka, który się tego nie spodziewał.

Serwis calcioweb.eu obwinia bramkarza reprezentacji Polski za tę sytuację. "Jest winny przy tej bramce" - uważają dziennikarze, którzy Szczęsnemu wystawili niską notę 3 (w skali od 1 do 10). Polak i wspomniany Bentancour otrzymali najniższe oceny w zespole!

Notę 4,5 Polakowi wystawił portal juvelive.it, który jest zdania, że bramkarz mógł się lepiej zachować przy obu trafieniach dla FC Porto. Tuż po przerwie gospodarze przeprowadzili szybki atak i potężny Malijczyk Moussa Marega zaskoczył Szczęsnego precyzyjnym strzałem przy słupku. Być może Polak mógł zareagować przy tym strzale lepiej, szybciej.

"Na jego sumieniu spoczywa część winy przy pierwszej bramce, przy drugim trafieniu wykazał niewielką reakcję" - czytamy.

Kilka minut po golu Maregi, Porto mogło podwyższyć wynik. Tym razem Sergio Oliveira wszedł między obrońców gości jak nóż w masło, strzelił mocno, ale Polak był dobrze ustawiony i wybronił mocny strzał. Szczęsny wykazał się refleksem, co zauważa część portali - np. goal.com (ocena 5), stadionews.it (5) czy oasport.it (5,5).

"Szóstkę" Szczęsny otrzymał w serwisie juventusnews24.com. "To on uchronił Juventus przed blamażem. Mogło być 0:3, ale dobrze obronił strzał Oliveiry" - twierdzi portal.

W końcówce mistrzowie Włoch za sprawą Federico Chiesy zmniejszyli straty i przed rewanżem wszystko jest jeszcze możliwe.

Trener Lewandowskiego o obronie Ligi Mistrzów. "Brzmi to negatywnie"