Fortuna I liga: ŁKS jeszcze w zimowym śnie. GKS Tychy bawił się w Łodzi

GKS Tychy zdobył pierwszy w 2021 roku komplet punktów na zapleczu PKO Ekstraklasy. Nie miał litości dla ŁKS-u Łódź i odniósł zwycięstwo 3:0. Podopieczni Wojciecha Stawowego rozpoczęli rundę wiosenną równie źle jak zakończyli jesienną.
piłkarze GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy

Fortuna I liga wybudziła się z zimowego snu w Łodzi. Konfrontacja wicelidera z tyszanami była pierwszą po przerwie w rozgrywkach. Nie udało się jej rozegrać jesienią, więc poprzedziła ona regularny start rundy wiosennej.

GKS przycisnął podopiecznych Wojciecha Stawowego od początku meczu, a ci nie unikali błędów. Arkadiusz Malarz miał dużo szczęścia, że nieczystymi uderzeniami nie trafili w jego bramkę Szymon Lewicki oraz Kamil Kargulewicz. Wkrótce pojawiły się też strzały celne i weteran po swoich interwencjach miał sporo gorzkich słów dla obrońców. Ekipa z Tychów grała odważnie i ofensywnie.

Gra na pewien okres wyrównała się, a Konrada Jałochę sprawdzili łódzcy Hiszpanie. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi bramkarz poradził sobie z próbami Pirulo i Antonio Domingueza. Groźniejsza była ta pierwsza, ale zmierzająca blisko słupka piłka została sparowana. ŁKS odpowiedział na piorunujący start przeciwników, ale pozostało bezbramkowo.

Piłkarskie przeciąganie liny zostało przerwane w 40. minucie golem na 1:0 dla Trójkolorowych. Bartosz Biel przyczaił się w pobliżu bramki Arkadiusza Malarza, poradził sobie tam z defensorami i oddał strzał z bliska. GKS zdobył zaliczkę i utrzymał ją do końca pierwszej połowy. Sam Biel przypomniał o sobie w województwie łódzkim, ponieważ do Tychów przeprowadził się z Bełchatowa.

GKS Tychy rozpędził się i w kwadransie po przerwie doprowadził do wyniku 3:0. Po uderzeniach Bartosza Szeligi oraz Kamila Kargulewicza przyjezdni mieli komplet punktów praktycznie w kieszeniach. Skorzystali oni z kolejnych karygodnych pomyłek w obronie z Łodzi. Kompletnie zdezorientowani i zagubieni gospodarze zostali obnażeni.

ŁKS nie poradził sobie bez pauzujących z powodu kartek Maksymiliana Rozwandowicza, Adriana Klimczaka i Dragoljuba Srnicia. Ponadto z powodu kontuzji nie mogli zagrać Adam Marciniak oraz Samu Corral. Braki były widoczne po obu stronach boiska.

Źle dysponowana drużyna Stawowego nie poprawiła swojej sytuacji w rywalizacji o awans. Zrobił to natomiast GKS, który ma apetyt przynajmniej na występ w barażach.

ŁKS Łódź - GKS Tychy 0:3 (0:1)
0:1 - Bartosz Biel 40'
0:2 - Bartosz Szeliga 55'
0:3 - Kamil Kargulewicz 57'

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski (60' Carlos Moros Gracia), Jan Sobociński, Maciej Wolski - Jakub Tosik (60' Łukasz Sekulski) - Pirulo, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Michał Trąbka - Piotr Janczukowicz

GKS: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga - Kamil Kargulewicz (69' Łukasz Norkowski), Oskar Paprzycki (69' Łukasz Moneta), Łukasz Grzeszczyk (77' Sebastian Steblecki), Wiktor Żytek (87' Jakub Piątek), Bartosz Biel - Szymon Lewicki (77' Damian Nowak)

Żółte kartki: Dąbrowski, Wolski (ŁKS) oraz Szeliga, Żytek, Paprzycki (GKS)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)