To dlatego Bayern Monachium przegrał. Manuel Neuer skrytykował zespół po meczu z Eintrachtem

W ostrym tonie po meczu Bundesligi Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium wypowiedział się Manuel Neuer. Bramkarz mistrza Niemiec wskazał przyczynę drugiej porażki w tym roku kalendarzowym.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Manuel Neuer PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Manuel Neuer
W ostatnich dwóch kolejkach Bundesligi Bayern Monachium stracił aż 5 punktów. Bawarczycy po remisie u siebie z Arminią Bielefeld 3:3 przegrali na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Szczególnie źle mistrzowie Niemiec zaprezentowali się w pierwszej połowie sobotniego spotkania, którą skończyli z dwubramkową stratą.

Na konferencji pomeczowej bramkarz Manuel Neuer został zapytany o przyczynę porażki. - Przegraliśmy, bo nie wyciągnęliśmy wniosków z meczu z Bielefeld. To nie wystarczy przeciwko takiemu zespołowi. Od samego początku musimy być agresywni i przytomni - podkreślił golkiper.

Przypomnijmy, że Arminia, w poprzedniej kolejce, również prowadziła z Bayernem 2:0 do przerwy. Ostatecznie z beniaminkiem Bawarczykom udało się zremisować. Przeciwko Eintrachtowi mistrzowie kraju zdołali zdobyć jednak tylko jednego gola, autorstwa Roberta Lewandowskiego (zobacz bramkę TUTAJ).

- Druga połowa była dobra. Gdybyśmy tak grali od samego początku, wygralibyśmy - podkreślił Neuer.

W tym roku kalendarzowym Bayern poniósł już drugą porażkę. Na początku stycznia Bawarczycy przegrali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 2:3. Mimo to, piłkarze Hansiego Flicka pozostają na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad RB Lipsk, który swój mecz w ramach 22. kolejki rozegra w niedzielę (z Herthą Berlin na wyjeździe - przyp. red.).