Anglia. Michał Karbownik błysnął w meczu rezerw Brighton (wideo)

W piątek druga drużyna Brighton and Hove Albion mierzyła się z Manchesterem City. Mecz zakończył się rezultatem 1:3. Michał Karbownik zaznaczył swoją obecność na boisku.

Rafał Szymański
Michał Karbownik YouTube / @Official Brighton & Hove Albion FC / Na zdjęciu: Michał Karbownik
Po kwadransie gry sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City. Do jedenastki podszedł Felix Nmecha i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

W 29. minucie Brighton and Hove Albion zdołało wyrównać. Michał Karbownik przeprowadził rajd prawą stroną, zszedł do środka, a następnie dograł do Danny'ego Cashmana. Napastnik bez większego problemu umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Liam Delap zapewnił zwycięstwo przyjezdnym. Zawodnik "The Citizens" wykorzystał rzut karny i w doliczonym czasie ustalił końcowy rezultat na 1:3.

Karbownik rozegrał cały mecz na prawej stronie obrony. 19-latek walczy o miejsce w pierwszej drużynie. Do tej pory były piłkarz Legii Warszawa wystąpił tylko w jednym meczu Pucharu Anglii.

W ramach 26. kolejki Premier League zespół Grahama Pottera zagra na wyjeździe z West Bromwich Albion. Być może szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzyma drugi Polak, czyli Jakub Moder.

Brighton and Hove Albion U-23 - Manchester City U-23 1:3 (1:1)
0:1 - Felix Nmecha (k.) 16'
1:1 - Danny Cashman 29'
1:2 - Liam Delap (k.) 50'
1:3 - Liam Delap 90+4'