Złe wieści dla Krzysztofa Piątka. Polak może wrócić na ławkę

Jhon Cordoba wrócił do treningów przed meczem z VfL Wolfsburg. To zwiastuje problemy dla Krzysztofa Piątka, który rywalizuje z Kolumbijczykiem o miejsce w podstawowym składzie Herthy Berlin.

Rafał Szymański
Jhon Cordoba Getty Images / Jan-Philipp Burmann/City-Press / Na zdjęciu: Jhon Cordoba
Pal Dardai nie ukrywał zadowolenia z faktu, że wreszcie będzie miał większe pole manewru na pozycji napastnika. - Jeżeli wróci do formy, to na pewno zrobi różnicę. Muszę się jednak upewnić, jaki jest jego stan fizyczny - powiedział trener Herthy Berlin w rozmowie z dziennikiem "Kicker".

Jhon Cordoba najprawdopodobniej pojawi się na boisku już w najbliższej kolejce. Przypomnijmy, że 27-latek leczył kontuzję i nie mógł wystąpić w poprzednich 4 meczach.

- Z pewnością otrzyma swoją szansę. Zobaczymy, czy stanie się to od pierwszej minuty, czy może wejdzie z ławki rezerwowych. Cordoba zawsze chce wygrywać i jest dla nas bardzo ważny - oznajmił Dardai.

Powrót Kolumbijczyka oznacza, że Krzysztof Piątek może obawiać się o miejsce w pierwszym składzie. Reprezentant Polski zebrał złe recenzje po ostatnim meczu z RB Lipsk (0:3) - więcej TUTAJ. Jego łączny bilans w tym sezonie Bundesligi to 22 mecze, 5 bramek i 3 asysty.

Spotkanie VfL Wolfsburg - Hertha Berlin odbędzie się w sobotę o godz. 15:30. Po stronie gospodarzy kolejne minuty może zebrać Bartosz Białek.