La Liga: FC Barcelona zwyciężyła w hicie kolejki i goni lidera

FC Barcelona z szesnastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Primera Division. W hitowym meczu 25. kolejki La Liga Duma Katalonii pokonała na wyjeździe Sevilla FC 2:0 i obecnie traci do lidera - Atletico Madryt - tylko dwa punkty.

Tomasz Rosiński
Ousmane Dembele (FC Barcelona) PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Ousmane Dembele (FC Barcelona)
Sobotnie spotkanie w Sewilli zapowiadało się interesująco i wobec tego, że Barcelona gra w ostatnim czasie w kratkę trudno było wskazać jego faworyta. Ostatnie starcie tych drużyn w Pucharze Króla zakończyło się zwycięstwem Sevilli u siebie (2:0).

Od początku konfrontacji podopieczni Ronalda Koemana mieli sporą przewagę optyczną, ale przez pewien czas nic z tego nie wynikało.

Dopiero, gdy w 29. minucie Lionel Messi popisał się świetnym, prostopadłym podaniem z głębi pola, Ousmane Dembele w sytuacji sam na sam pokonał Yassine'a Bounou i otworzył wynik tej batalii.

Podczas tej potyczki żaden z zawodników nie zamierzał odstawiać nogi, wobec czego mnożyły się faule z obydwu stron oraz żółte kartki (między innymi żółty kartonik obejrzał Messi). Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Na starcie drugiej odsłony meczu trener Sevilla FC, Julen Lopetegui, dokonał trzech korekt w swojej drużynie i posłał do boju Suso, Youssefa En-Nesyriego i Karima Rekika. Te zmiany wniosły trochę ożywienia w szeregi miejscowej ekipy, ale nie zmieniły oblicza Los Nervionenses.

W 60. minucie bliski zdobycia bramki dla Barcy był Sergino Dest, lecz z kilku metrów huknął w słupek. Natomiast po chwili niecelnie uderzył Lionel Messi.

Argentyńczyk dopiął swego w 86. minucie, kiedy przeprowadził indywidualną akcję po zagraniu piłki od Ilaixa Kouroumy i "na raty" pokonał Bounou. Jak się później okazało kapitan FC Barcelona ustalił wynik tego spotkania.