Premier League. Jakub Moder zadebiutował! Cenne zwycięstwo West Bromwich Albion

Drużyna West Bromwich Albion zgarnęła komplet punktów. Spotkanie z Brighton and Hove Albion zakończyło się rezultatem 1:0. Jakub Moder wreszcie wystąpił w meczu Premier League.
Rafał Szymański
Jakub Moder Getty Images / Plumb Images / Na zdjęciu: Jakub Moder

Minimalnym faworytem tego meczu był zespół "Mew". Wynik w 11. minucie otworzyli jednak gospodarze. Conor Gallagher precyzyjnie dośrodkował z narożnika boiska, najwyżej wyskoczył Kyle Bartley, który głową pokonał Roberta Sancheza.

Później zawodnicy Brighton stworzyli sobie dogodną sytuację do wyrównania. Arbiter podyktował rzut karny, a do strzału podszedł Pascal Gross. Piłka po uderzeniu Niemca zatrzymała się na poprzeczce.

Jeszcze w pierwszej połowie doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji. Lee Mason dał sygnał do wznowienia gry, Lewis Dunk zdobył bramkę po rzucie wolnym, ale gol defensora z niejasnych przyczyn nie został uznany. Sędzia podjął taką decyzję po konsultacji z VAR.

To był festiwal nieskuteczności w wykonaniu przyjezdnych. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu Danny Welbeck również nie wykorzystał "jedenastki".
W 84. minucie Jakub Moder zastąpił Bena White'a i tym samym zadebiutował na boiskach Premier League. Reprezentant Polski nie zdołał pomóc swojej drużynie. Rezultat nie uległ już zmianie.

Michał Karbownik wystąpił w piątkowym spotkaniu rezerw i nie znalazł się w kadrze Brighton. Zgodnie z przewidywaniami, Kamil Grosicki także nie został uwzględniony w składzie przez Sama Allardyce'a.

West Bromwich Albion - Brighton and Hove Albion 1:0 (1:0)
1:0 - Kyle Bartley 11'