PKO Ekstraklasa. Legia dalej ucieka. Zobacz tabelę po sobotnich meczach

Trzy punkty Legii Warszawa w meczu z Górnikiem Zabrze pozwoliły Wojskowym utrzymać pierwszą pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy. Skok wykonały też Lechia Gdańsk i Piast Gliwice.

Krzysztof Sędzicki
Tomas Pekhart (z lewej) i Bartosz Nowak PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Tomas Pekhart (z lewej) i Bartosz Nowak
W pierwszym spotkaniu soboty gdańszczanie pokonali na wyjeździe Stal Mielec 1:0 po golu Łukasza Zwolińskiego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy (więcej TUTAJ). Była to trzecia z rzędu wygrana Lechistów, która - przynajmniej tymczasowo - przesunęła ich na czwarte miejsce w tabeli.

Z kolei w Białymstoku Jagiellonia została pokonana przez ekipę Piasta Gliwice. Do siatki grających w osłabieniu gospodarzy trafił w doliczonym czasie Thiago Alves. Tym samym ekipa trenera Waldemara Fornalika przerwała serię dwóch spotkań bez porażki i do rywali z Podlasia tracą już tylko jeden punkt.

Wieczorne starcie Górnika Zabrze z Legią Warszawa długo trzymało w napięciu. Zanosiło się na to, że chociaż część punktów zostanie na Śląsku, ale ostatecznie dzięki bramce Kacpra Kostorza na osiem minut przed końcem mistrzowie kraju zainkasowali trzy punkty, które pozwoliły im utrzymać pozycję lidera.

W niedzielę odbędą się trzy mecze - o 12:30 Wisła Płock podejmie Wisłę Kraków, dwie i pół godziny później Cracovia podejmie KGHM Zagłębie Lubin, a na koniec Śląsk Wrocław zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek o 17:30.