Premier League: świetny występ Arsenalu. To może być punkt zwrotny "Kanonierów"

Niespodzianka w Premier League. Zawodzący w obecnym sezonie Arsenal pokonał na wyjeździe Leicester City 3:1 i wciąż nie rezygnuje z walki o pierwszą czwórkę.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Arsenal FC PAP/EPA / Rui Vieira / Na zdjęciu: radość piłkarzy Arsenal FC
"Lisy" odpadły ostatnio z Ligi Europy (wyeliminowała ich Slavia Praga), ale na krajowym podwórku radziły sobie bardzo dobrze (10 pkt. w czterech spotkaniach). Dlatego w starciu z "Kanonierami", którzy otwierali drugą połowę tabeli, zespół Brendana Rodgersa był faworytem.

Leicester wywiązywało się z tej roli zaledwie przez kwadrans. Po indywidualnej akcji Youri Tielemans dał nawet gospodarzom prowadzenie, lecz już po kilkunastu minutach zaczęła się zarysowywać coraz większa przewaga londyńczyków.

Jeśli podopieczni Mikela Artety myślą jeszcze o uratowaniu sezonu, muszą w końcu regularnie wygrywać. I chyba wzięli to sobie do serca, bo jeszcze w pierwszej połowie potrafili wyjść na prowadzenie 2:1. Wyrównanie padło po dośrodkowaniu Williana z rzutu wolnego i skutecznej główce Davida Luiza, a drugiego gola dla Arsenalu zdobył Alexandre Lacazette. Francuz pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Wilfreda Ndidiego.

Po przerwie nic już nie układało się po myśli miejscowych. Stracili kontuzjowanego Harveya Barnesa, a w 53. minucie zostali pozbawieni wszelkich złudzeń. "Kanonierzy" szybko wymienili kilka podań i kończącemu to Nicolasowi Pepe pozostało tylko dołożyć nogę kilka metrów przed bramką.

Arsenal wygrał na King Power Stadium 3:1 i ma teraz 37 pkt. - o 8 mniej niż otwierający pierwszą czwórkę West Ham United. Leicester pozostaje 3. z dorobkiem 49 "oczek".

Leicester City - Arsenal FC 1:3 (1:2)
1:0 - Youri Tielemans 6'
1:1 - David Luiz 39'
1:2 - Alexandre Lacazette (k.) 45+2'
1:3 - Nicolas Pepe 53'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Timothy Castagne, Jonny Evans (69' Daniel Amartey), Caglar Soyuncu, Luke Thomas (46' Marc Albrighton), Ricardo Pereira, Wilfred Ndidi, Youri Tielemans, Harvey Barnes (51' Cengiz Under), Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy.

Arsenal FC: Bernd Leno - Cedric Soares, David Luiz, Pablo Mari, Kieran Tierney, Mohamed Elneny (66' Thomas Partey), Granit Xhaka, Nicolas Pepe, Emile Smith-Rowe (42' Martin Odegaard), Willian, Alexandre Lacazette (84' Pierre-Emerick Aubameyang).

Żółte kartki: Luke Thomas, Youri Tielemans (Leicester City).