Serie A: rozpędzony lider. Inter Mediolan oddala się dużymi krokami

Inter Mediolan ponownie zwyciężył i zrobił to w przekonującym stylu. Lider ligi włoskiej pokonał 3:0 Genoę CFC, a jednego z goli strzelił Romelu Lukaku. Po komplet punktów sięgnęli również Cagliari Calcio oraz Udinese Calcio.

radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu Mediolan
Inter Mediolan mierzył się z zespołem, który po zmianie trenera z Rolando Marana na Davide Ballardiniego przegrywa rzadko. Nerazzurri postanowili szybko przypomnieć, że sami również są poważnie rozpędzeni i takie przeszkody jak Genoa CFC nie stanowią dla nich problemu w walce o mistrzostwo Włoch. Nie minęła minuta i Romelu Lukaku strzelił na 1:0 dla lidera. Reprezentant Belgii dynamicznie przedarł się w okolicę linii pola karnego i przymierzył płaskim uderzeniem.

Rywalizacja Interu z Juventusem o scudetto traci rumieńce z powodu potknięć obrońcy tytułu. Walka liderów drużyn o koronę króla strzelców pozostaje jednak ciekawa. Lukaku odpowiedział na gola Cristiano Ronaldo strzelonego w sobotnim meczu z Hellasem Werona. Belg ma na koncie 18 goli, a Portugalczyk 19. Rezultat na 3:0 dla Interu zmienili już po przerwie Matteo Darmian z podania Lukaku oraz Alexis Sanchez.

Do ważnego meczu dla dołu tabeli doszło w Crotone. Gospodarze, a także Cagliari Calcio są w strefie spadkowej. Przyjezdni przystąpili do starcia z beniaminkiem już bez zwolnionego trenera Eusebio Di Francesco. Wygląda na to, że rewolucja w sztabie szkoleniowym wyszła Sardyńczykom na dobre, ponieważ odnieśli zwycięstwo 2:0 dzięki strzałom Leonardo Pavolettiego i Joao Pedro. Arkadiusz Reca był zmiennikiem w Crotone, a Sebastian Walukiewicz rezerwowym w Cagliari.

Najdłużej na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać w Udine. Gospodarze zwyciężyli 1:0 z ACF Fiorentiną. W 86. minucie Ilija Nestorovski schował się między obrońcami i główkował z bliska do bramki po wrzutce Rodrigo De Paula. Powinna zachować się lepiej defensywa, mógł więcej zdziałać Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Macedonii Północnej rozstrzygnął mecz strzałem między nogami Polaka.