Co za uderzenie Zielińskiego! Zmieścił piłkę z dokładnością co do centymetra (wideo)

Piotr Zieliński po raz szósty w tym sezonie włoskiej serie A wpisał się na listę strzelców. I to w jakim stylu. Przyjął piłkę, huknął w kierunku bramki Sassuolo i... Bramkarz wyciągnął się jak struna, a i tak był bez szans.

Marek Bobakowski
Piotr Zieliński zdobywa bramkę PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński zdobywa bramkę
W tym sezonie Piotr Zieliński jest bardzo bramkostrzelny. W środowym (3.03), spotkaniu US Sassuolo - SSC Napoli (TUTAJ znajdziesz relację pomeczową >>) polski pomocnik zdobył szóstą bramkę w sezonie 2021/22. Tym samym wyrównał swój rekord w liczbie strzelonych goli sprzed dwóch lat. A przecież do końca obecnych rozgrywek jest jeszcze kilkanaście kolejek.

W 38. minucie spotkanie (przy prowadzeniu Sassuolo 1:0) Zieliński otrzymał piłkę tuż przed polem karnym. Nie zastanawiał się długo, "ułożył" piłkę na lewej nodze i... Idealnie ją zmieścił przy prawym słupku bramki rywala. Andrea Consigli zrobił wszystko, co mógł. Był bez szans.

ZOBACZ uderzenie Polaka. Palce lizać.

"Znakomite uderzenie lewą nogą", "precyzja", "to jest jego specjalność" - komentatorzy Eleven Sports zachwycili się bramką Polaka. I słusznie. Trudno się dziwić.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Zieliński zszedł z boiska w 85. minucie (zastąpił go Stanislav Lobotka). Polak trzymał się wymownie za mięsień. Z daleka wyglądało na lekki uraz. Po zejściu Zielińskiego padły jeszcze dwie bramki - obie z rzutów karnych, w 90. i... 95. minucie tego emocjonującego meczu.

Zespół Zielińskiego zajmuje - po 24. kolejkach sezonu - 5. miejsce. W najbliższą niedzielę (7.03.) Napoli zmierzy się na własnym boisku z Bologną FC.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Pior Zieliński strzeli więcej niż 10 bramek w rozgrywkach Serie A w sezonie 2020/21?