Premier League. Manchester United nie wykorzystał potknięcia Leicester City

Manchester United miał dobrą okazję, aby umocnić się na pozycji wicelidera Premier League. Ostatecznie Czerwone Diabły tylko zremisowały 0:0 na wyjeździe z 13. w tabeli Crystal Palace.

Mateusz Byczkowski
mecz Crystal Palace vs Manchester United PAP/EPA / Mike Hewitt / POOL / Na zdjęciu: mecz Crystal Palace vs Manchester United
W środę w ramach 29. kolejki Premier League swoje spotkanie rozgrywało też Leicester City. Lisom nie udało się pokonać Burnley FC (1:1), które ma tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Manchester United mógł odskoczyć w tabeli zespołowi Brendana Rodgersa.

Czerwone Diabły przez pierwsze pół godziny wyglądały naprawdę dobrze. W 13. minucie zza pola karnego uderzał Nemanja Matić. Piłka po rykoszecie zmierzała w okienko bramki rywali. Bramkarz Crystal Palace, Vicente Guaita popisał się jednak kapitalną interwencją.

Kilka minut później swoich sił próbował też Mason Greenwood. Po ładnej akcji Czerwonych Diabłów, młody Anglik oddał strzał po długim rogu zza pola karnego, jednak minimalnie chybił.

Po przerwie zespół Ole Gunnara Solskjaera nie był już tak aktywny. To Crystal Palace przejęło inicjatywę. W 50. minucie na bramkę Deana Hendersona uderzał Jordan Ayew. Bramkarz Manchesteru United z łatwością wybronił tę próbę.

Kolejny sygnał ostrzegawczy goście dostali w 59. minucie. Po wykonanym przez Luka Milivojevicia stałym fragmencie gry, piłka spadła pod nogi Androsa Townsenda. Pomocnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z woleja. Futbolówka po jego strzale przeleciała obok dalszego słupka.

To właśnie Crystal Palace w końcówce spotkania miało najlepszą okazję na zdobycie bramki. Po podaniu Milivojevicia, Patrick van Aanholt znalazł się w sytuacji sam na sam. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Dean Henderson.

Crystal Palace - Manchester United 0:0

Crystal Palace: Vicente Guaita - Joel Ward, Cheikhou Kouyate, Gary Cahill, Patrick van Aanholt - Andros Townsend, Luka Milivojević, James McCarthy (63' Jairo Riedewald), Eberechi Eze (84' Jeffrey Schlupp) - Jordan Ayew, Christian Benteke

Manchester United: Dean Henderson - Aaron Wan-Bissaka, Eric Bailly, Harry Maguire, Luke Shaw - Fred (74' Scott McTominay), Nemanja Matić - Mason Greenwood, Bruno Fernandes, Marcus Rashford - Edinson Cavani (77' Daniel James)

Żółte kartki: Jairo Riedewald (Crystal Palace)

Sędzia: Andre Marriner.

Fortuna Puchar Polski: Legia Warszawa za burtą! Piast Gliwice był cierpliwy i do bólu skuteczny!