Premier League. Tottenham wywiązał się z roli faworyta. Cudowna bramka Kane'a

Zespół Jose Mourinho świetnie zaprezentował się w rywalizacji z Crystal Palace. Tottenham Hotspur ostatecznie wygrał 4:1. Na tytuł MVP zasłużył Harry Kane.

Rafał Szymański
Harry Kane PAP/EPA / Julian Finney / Na zdjęciu: Harry Kane
W 25. minucie zawodnicy Tottenhamu skarcili obrońców gości, którzy popełnili katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu piłki. Harry Kane dograł na pustą bramkę do Garetha Bale'a. Reprezentant Walii rozpoczął strzelanie.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Crystal Palace zdołało wyrównać. Luka Milivojević precyzyjnie dośrodkował do Christian Benteke. Belg wygrał pojedynek powietrzny z Tobym Alderweireldem i Hugo Lloris nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę. W 49. minucie Tottenham ponownie objął prowadzenie. Po zespołowej akcji Kane znowu zaliczył asystę przy trafieniu Bale'a.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak pierwszy gol Kane'a. W 52. minucie angielski snajper kapitalnie przymierzył zza pola karnego, Vicente Guaita nie był w stanie dosięgnąć piłki. To była bez wątpienia jedna z najładniejszych bramek w tym sezonie Premier League.

27-latek skompletował dublet na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu. Heung-Min Son wypatrzył Kane'a, który z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki. Piłkarz Tottenhamu w tym sezonie zapisał na swoim koncie 16 trafień i jest już tylko o krok od Mohameda Salaha. Egipcjanin prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Po 27 rozegranych spotkaniach podopieczni Jose Mourinho znajdują się na 6. pozycji w ligowej tabeli. Crystal Palace zajmuje 13. miejsce.

W pierwszym niedzielnym meczu West Bromwich Albion bezbramkowo zremisowało z Newcastle United. Kamil Grosicki po raz kolejny nie znalazł się w kadrze ekipy Sama Allardyce'a.

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 4:1 (1:1)
1:0 - Gareth Bale 25'
1:1 - Christian Benteke 45+1'
2:1 - Gareth Bale 49'
3:1 - Harry Kane 52'
4:1 - Harry Kane 76'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Matt Doherty, Davinson Sanchez, Toby Alderwireld, Sergio Reguilon, Harry Winks (70' Moussa Sissoko), Pierre-Emile Hoejbjerg, Lucas Moura, Gareth Bale (70' Erik Lamela), Heung-Min Son, Harry Kane (80' Carlos Vinicius).

Crystal Palace: Vicente Guaita - Joel Ward, Cheikhou Kouyate, Gary Cahill, Patrick van Aanholt, Jairo Riedewald, Luka Milivojević, Andros Townsend (65' Jeffrey Schlupp), Eberechi Eze, Jordan Ayew, Christian Benteke (74' Jean-Philippe Mateta).

Żółte kartki: Doherty, Vinicius (Tottenham) - Ayew, Cahill, Riedewald (Crystal Palace).