La Liga. kolejny krok Atletico Madryt do mistrzostwa. Zadecydował rzut karny

W La Lidze odrobiono kolejne zaległości. W Madrycie lider Atletico podejmował nieobliczalny Athletic Bilbao. Gospodarze wygrali 2:1, zwycięską bramkę zdobywając z rzutu karnego.
Michał Piegza
radość Atletico Madryt po golu Luisa Suareza (pierwszy z prawej) PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: radość Atletico Madryt po golu Luisa Suareza (pierwszy z prawej)

W wielkich bólach piłkarze Atletico Madryt sięgnęli po trzy punkty. Lider La Ligi w zaległym meczu mierzył się z Athletikiem Bilbao, który lubi rywalizować z silniejszymi rywalami.

Goście potwierdzili to w 21. minucie, kiedy do siatki Jana Oblaka trafił Iker Muniain. Piłkarze Diego Simeone dążyli do wyrównania. Udała im się ta sztuka dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu 1. połowy. Wówczas do dośrodkowania w polu karnym doszedł Marcos Llorente i strzałem głową pokonał bramkarza.

Decydująca dla losów spotkania była 51. minuta. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym. "Jedenastkę" na gola zamienił niezawodny Luis Suarez.

Atletico prowadzenie dowiozło do końca meczu. Lider nad drugą w La Lidze Barceloną ma aktualnie sześć punktów przewagi. Do końca sezonu pozostało dwanaście kolejek.

Atletico Madryt Athletic Bilbao 2:1 (1:1)
0:1 - Muniain 21'
1:1 - Llorente 45+2'
2:1 - Suarez (k.) 51'

2 FC Barcelona 36 23 7 6 83:36 76
3 Real Madryt 35 22 9 4 60:26 75
4 Sevilla FC 36 23 5 8 52:29 74
5 Real Sociedad 36 15 11 10 54:37 56