La Liga. kolejny krok Atletico Madryt do mistrzostwa. Zadecydował rzut karny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: radość Atletico Madryt po golu Luisa Suareza (pierwszy z prawej)

W La Lidze odrobiono kolejne zaległości. W Madrycie lider Atletico podejmował nieobliczalny Athletic Bilbao. Gospodarze wygrali 2:1, zwycięską bramkę zdobywając z rzutu karnego.

W tym artykule dowiesz się o:

W wielkich bólach piłkarze Atletico Madryt sięgnęli po trzy punkty. Lider La Ligi w zaległym meczu mierzył się z Athletikiem Bilbao, który lubi rywalizować z silniejszymi rywalami.

Goście potwierdzili to w 21. minucie, kiedy do siatki Jana Oblaka trafił Iker Muniain. Piłkarze Diego Simeone dążyli do wyrównania. Udała im się ta sztuka dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu 1. połowy. Wówczas do dośrodkowania w polu karnym doszedł Marcos Llorente i strzałem głową pokonał bramkarza.

Decydująca dla losów spotkania była 51. minuta. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym. "Jedenastkę" na gola zamienił niezawodny Luis Suarez.

Atletico prowadzenie dowiozło do końca meczu. Lider nad drugą w La Lidze Barceloną ma aktualnie sześć punktów przewagi. Do końca sezonu pozostało dwanaście kolejek.

Atletico Madryt Athletic Bilbao 2:1 (1:1) 0:1 - Muniain 21' 1:1 - Llorente 45+2' 2:1 - Suarez (k.) 51'

Atletico Madryt wygra rozgrywki Ligi Mistrzów?