KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Na ławie oskarżonych usiadło blisko 60 osób. Pseudokibice Widzewa usłyszeli wyroki

Po kilku latach sądowej batalii we wtorek zakończył się proces kiboli Widzewa Łódź oskarżonych m.in. o organizowanie "ustawek". W dwóch z nich zginęli fanatycy Widzewa i Śląska Wrocław - podała TVP3 Łódź.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Część oskarżonych w procesie kilkudziesięcioosobowej grupy pseudokibiców na sali rozpraw Sądu Okręgowego w Łodzi PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Część oskarżonych w procesie kilkudziesięcioosobowej grupy pseudokibiców na sali rozpraw Sądu Okręgowego w Łodzi

Wyroki od kilkunastu miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu na dwa i cztery lata usłyszało blisko 60 pseudokibiców Widzewa Łódź oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i tzw. "ustawkach" - dowiedziała się TVP3 Łódź.

Proces w sprawie, w której prokuratura m.in. zarzuciła uczestnikom "ustawek" w latach 2001-11 odpowiedzialność za śmierć dwóch młodych kiboli Widzewa i Śląska Wrocław, rozpoczął się w kwietniu 2015 r. Łódzki Sąd Okręgowy we wtorek skazał większość oskarżonych. Było to możliwe dzięki zeznaniom jednego z pseudokibiców, który postanowił współpracować ze śledczymi.

Zdaniem sądu, oskarżeni nie mogą odpowiadać za śmierć dwóch pseudokibiców. W pierwszym przypadku przyczyną śmierci był bowiem nieszczęśliwy wypadek, a sprawa drugiej ofiary została wyłączona do oddzielnego postępowania.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzał, rykoszet i... przepiękny gol. Ale miał farta!

Sąd wobec skazanych zastosował dozory kuratorskie oraz zakazy działalności w strukturach kibicowskich. Wszyscy będą mogli jednak chodzić na mecze.

- Nikt nie odbierze wam miłości do sportu, jeżeli w ogóle gdzieś taka jest. Czasami jednak i w to wątpię. Możecie kibicować, jak każdy człowiek na trybunach. Mam nadzieję, że chociaż w jednym, dwóch czy trzech przypadkach, jakaś refleksja do głowy przyjdzie - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Grzegorz Gała z Sądu Okręgowego w Łodzi, cytowany przez portal lodz.tvp.pl.

Wyroki są nieprawomocne, a kilku obrońców - jak ustaliła TVP3 Łódź - już zapowiedziało apelację.

Zobacz:
Strajk Kobiet. Pseudokibice dążyli do konfrontacji. Policja podjęła zdecydowane działania
Policja zatrzymała kiboli Cracovii. W samochodzie mieli 15 kg narkotyków

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Jeżeli będą mogli chodzić na mecze, te chyba jednak są kibicami z chuligańską przeszłością??
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×