III liga. Ważny moment dla Ruchu Chorzów. Policja pod stadionem. Posypały się mandaty

Ruch Chorzów powiększył przewagę nad wiceliderem do ośmiu punktów. Niebiescy bez problemów 4:0 pokonał Foto-Higienę Gać 4:0. Pod stadionem przy Cichej po raz kolejny pojawiła się policja.

Michał Piegza
Pod stadionem w Chorzowie po raz kolejny pojawiła się policja Getty Images / Artur Widak/NurPhoto / Pod stadionem w Chorzowie po raz kolejny pojawiła się policja
Sobotnie późne popołudnie i wczesny wieczór mogą mieć spore znaczenie w rywalizacji drużyn walczących o awans w III grupie III ligi.

Już przed meczem gracze Ruchu Chorzów wiedzieli, że swoje spotkania przegrała 2. Polonia Bytom i 3. Ślęza Wrocław. Niebiescy okazji do odskoczenia rywalom nie zmarnowali.

Ruch od początku potyczkę miał pod kontrolą. Rywale zamurowali bramkę, chorzowianie cierpliwie czekali na błąd przeciwnika. Doczekali się go po dwóch kwadransach, kiedy gola strzałem w okienko zdobył Michał Biskup.

Worek z bramki otworzył się po przerwie. Rywale opadli z sił, w obronie zaczęli popełniać sporo błędów. Ruch wykorzystał część z nich. W 47. minucie na 2:0 trafił Bartłomiej Kulejewski, dwanaście minut później efektowną podcinką popisał się Łukasz Janoszka. Wynik gry ustalił w doliczonym czasie Michał Mokrzycki, wykorzystując kiks bramkarza gości.

Dzięki trzem punktom Ruch nad Polonią ma przewagę ośmiu punktów (Niebiescy mają jedno spotkanie rozegrane więcej), a nad Ślęzą dziewięciu.

Działo się w sobotę pod stadionem. Po raz kolejny zza płotu piłkarzy wspierali kibice. Pojawiła się policja. Mundurowi ukarali mandatem Szymona Michałka, kibica prowadzącego Sektor Rodzinny, za... udział w zgromadzeniu. Fan Niebieskich na żywo spod stadionu transmitował na portalu społecznościowym rozmowę z funkcjonariuszami i przypominał, że pod obiektem stał sam. Michałek ostatecznie mandat przyjął.

Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 4:0 (1:0)
1:0 - Michał Biskup 31'
2:0 - Bartłomiej Kulejewski 47'
3:0 - Łukasz Janoszka 59'
4:0 - Michał Mokrzycki 90+3'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Kawula, Kulejewski - Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (82' Siwek), Foszmańczyk (77' Neugebauer), Kowalski (77' Lechowicz) - Biskup (82' Mamis), Janoszka (69' Guzdek).

Foto-Higiena Gać: Bodys - Telatyński (70' Jaroszyński), Wdowiak, Tylki (56' Ujas), Olikiewicz (65' Bąk), Hawryło, Stachowski, Nahrebecki, Piórecki, Pytel, Przybylski.

Żółte kartki: Mokrzycki, Wyroba, Janoszka (Ruch) oraz Stachowski, Jaroszyński (Gać).

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).