"Jest na dobrej drodze, aby stać się bożyszcze". Zobacz kolejną bramkę Milika!

Arkadiusz Milik czuje się coraz pewniej w lidzie francuskiej. W spotkaniu Olympique Marsylia - Stade Brestois 29 trafił fantastycznie, tuż przy słupku. Zrobił to na dodatek w idealnym momencie, ostatnich sekundach I połowy.

Marek Bobakowski
Arkadiusz Milik (z lewej) Getty Images / Jonathan Bartolozzi / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z lewej)
Siódmy mecz (zarówno ligowy, jak i pucharowy), czwarta bramka - Arkadiusz Milik jest w coraz wyższej formie. Transfer z włoskiego SSC Napoli do francuskiego Olympique Marsylia wyszedł mu na dobre. Polak przede wszystkim zaczął grać w pierwszym składzie i dowodzi, że nie zapomniał, jak się strzela gole.

W sobotnim (13.03.) spotkaniu OM vs Stade Brestois 29 Milik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. I to w jakim momencie! Polak skutecznie uderzył w ostatnich sekundach I połowy, przy stanie 0:0. Po tej bramce sędzia pozwolił na wznowienie gry i... po sekundzie zarządził przerwę. "Gol do szatni" zazwyczaj podcina rywalowi skrzydła.

A oto gol Milika.

"Jest na dobrej drodze, aby stać się bożyszcze Stade Vélodrome (to stadiom, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Olympique Marsylia - przyp. red.)" - powiedział komentator Eleven Sports.

"Ależ by tutaj zawrzało, gdyby byli kibice na tym stadionie. Milik wykrzyczane przez 60 tysięcy ludzi musiałoby robić wrażenie" - dodał po chwili.

W II połowie goście doprowadzili do wyrównania. W 71. minucie uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Lillian Brassier. Przy stanie 1:1, sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Milik został zmieniony. W końcowych fragmentach meczu ekipa z Marsylii (już bez Polaka) przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramki zdobyli: Florian Thauvin oraz Michael Cuisance i spotkanie zakończyło się wygraną OM - 3:1.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik pojedzie na mistrzostwa Europy?