Zabójcza skuteczność Arkadiusza Milika. Olympique Marsylia wyrwał zwycięstwo w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Bartolozzi / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (na pierwszym planie)

Choć nie miał zbyt wielu szans, znów zdobył bramkę. Arkadiusz Milik strzelił kolejnego gola w barwach Olympique Marsylia. Mimo trudnego meczu, jego zespół zwyciężył 3:1 z Stade Brestois 29.

Plan dla Olympique Marsylia był prosty. Zanotować drugie zwycięstwo z rzędu i wyprzedzić piąte RC Lens. Stade Brestois 29, które jest w dolnej części tabeli, postawiło gospodarzom twarde warunki.

W pierwszej połowie obie ekipy grały zachowawczo. Ataki zespołu Jorge Sampaoliego były wolne, jednak marsylczycy z minuty na minutę się rozpędzali. Aktywny Arkadiusz Milik często schodził do linii pomocy.

Mimo niewielu okazji, reprezentant Polski sam wypracował sobie sytuację bramkową. Napastnik przejął piłkę przed polem karnym rywali i płaskim, precyzyjnym strzałem pokonał Gautiera Larsonneur.

Dopiero po przerwie gospodarze pokazali kto jest w faworytem w tym spotkaniu. Milik miał okazję na drugiego gola w 53. minucie. Z prawej strony w pole karne podawał bardzo aktywny Pol Lirola. Polak minął się jednak z futbolówką.

Olympique Marsylia przeważała jednak nic z tego nie wynikało. Gdy wydawało się, że zespół Jorge Sampaoliego podwyższy prowadzenie, do wyrównania doprowadzili goście. Obrońca Stade Brestois 29, Lilian Brassier wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu Romaina Faivre'a. Steve Mandanda był bez szans.

Gospodarze napierali i drugiego gola strzelili pod koniec spotkania. W 89. minucie po podaniu Luisa Henrique z lewej strony, Florian Thauvin uderzył z bliskiej odległości tuż pod poprzeczkę.

Już w doliczonym czasie gry Mickael Cuisance ustalił wynik meczu. Znów w pole karne dośrodkowywał Henrique. Tym razem to Cuisance wykończył akcję pięknym strzałem z woleja.

Olympique Marsylia - Stade Brestois 29 3:1 (1:0)

1:0 - Arkadiusz Milik 45+2' 1:1 - Lilian Brassier 71' 2:1 - Florian Thauvin 89' 3:1 - Mickael Cuisance 90+3' Składy:

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Alvaro Gonzalez (77' Luis Henrique), Leonardo Balerdi, Duje Caleta-Car - Boubacar Kamara - Pol Lirola, Florian Thauvin, Saif-Eddine Khaoui (46' Papa Gueye), Yuto Nagatomo (66' Hiroki Sakai) - Arkadiusz Milik (84' Dario Benedetto), Dimitri Payet (84' Mickael Cuisance)

Stade Brestois 29: Gautier Larsonneur - Ronael Gabriel, Brendan Chardonnet, Lilian Brassier, Romain Perraud - Gaetan Charbonnier (77' Haris Belkebla), Jean Lucas, Paul Lasne (63' Irvin Cardona), Romain Faivre - Jeremy Le Douaron (63' Bandiougou Fadiga), Steve Mounie

Żółte kartki: Duja Caleta-Car (Olympique Marsylia), Alvaro Gonzalez (Olympique Marsylia), Florian Thauvin (Olympique Marsylia), Steve Mounie (Stade Brestois 29)

Sędzia: Jerome Miguelgorry

Grafika za SofaScore.com:

Wyniki innych meczów 29. kolejki Ligue 1:

Stade de Reims - Olympique Lyon 1:1 (1:0) 1:0 - Mathieu Cafaro 33' 1:1 - Tino Kadewere 90+1'

Angers SCO - AS Saint-Etienne 0:1 (0:0) 0:1 - Wahbi Khazri 52'

Czy Olympique Marsylia zajmie miejsce w TOP 5 w tym sezonie Ligue 1?