Szykuje się powrót kibiców na stadiony. W Wielkiej Brytanii przeprowadzą ważny test

Wielka Brytania planuje powoli wracać do normalności po pandemii. Jednym z kroków ma być powrót kibiców na trybuny sportowych aren. Jednak, aby tak się stało, to zaliczony musi zostać ważny test założony przez brytyjski rząd.

Artur Babicz
Artur Babicz
kibice Aston Villa Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: kibice Aston Villa
Brytyjczycy ogłosili program pilotażowy odmrażania tamtejszej gospodarki. Jednym z założeń znoszenia ograniczeń jest powrót wydarzeń sportowych i kulturalnych z udziałem publiczności, jednakże aby tak się stało, najpierw zaliczone musi zostać kilkanaście testów.

Jednym z najważniejszych będzie finał Pucharu Anglii na Wembley. Będzie to zarazem najbardziej znane i cieszące się największym zainteresowaniem wydarzenie, na które mają zostać wpuszczeni kibice. Chociaż jeszcze nie ma dokładnych założeń dotyczących finałowej potyczki, to portal SkySports.com donosi, że 15 maja na najsłynniejszej brytyjskiej arenie ma zasiąść ponad 10 000 kibiców.

- Pod przewodnictwem ekspertów naukowych i medycznych będziemy chcieli przywracać normalne życie społeczne. Chcemy, aby ludzie z powrotem mogli cieszyć się tym, co kochają, a niektóre gałęzie przemysłu będą mogły znów stanąć na nogi - mówi Oliver Dowden, sekretarz ds. kultury w brytyjskim rządzie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzał, rykoszet i... przepiękny gol. Ale miał farta!

EFL z myślą o jak najszybszym powrocie kibiców na stadiony sugeruje, że jeszcze jedna impreza idealnie nadawałaby się do grona wydarzeń testowych. Mowa tutaj o finale Carabao Cup, w którym 25 kwietnia zmierzą się Manchester City i Tottenham Hotspur.

Na ten moment jednak brytyjski rząd nie umieścił tego wydarzenia na liście kilkunastu, które dostaną pozwolenie na wprowadzenie kibiców. Natomiast jednym z testów będą mistrzostwa świata w snookerze. Jednakże biorąc pod uwagę chęci szybszego powrotu do normalnego ładu społecznego, można spodziewać się, że lista imprez testowych będzie stopniowo rozszerzana.

Co ważne, podczas wydarzeń przetestowane zostaną różnego rodzaju niefarmaceutyczne metody zabezpieczenia się przed transmisją koronawirusa. Mowa tutaj o różnych układach zajętych miejsc, zakrywaniu twarzy oraz odpowiedniej wentylacji. Ponadto, uczestnicy takich wydarzeń będą testowani przed i po wydarzeniu, aby naukowcy mogli kontrolować, czy uczestnictwo w wydarzeniach jest w określonej formie bezpiecznie czy też nie.

Zobacz także: Milik pokazał błysk geniuszu
Zobacz także: Polska piłkarka dokonała niesamowitego wyczynu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×