Olbrzymia kontrowersja! Cristiano Ronaldo powinien był wylecieć z boiska

Cristiano Ronaldo był bohaterem meczu Cagliari Calcio - Juventus CF (1:3), w którym zaliczył hat-tricka. Wydaje się jednak, że Portugalczyka od 14. minuty meczu nie powinno być już na boisku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cristiano Ronaldo (z piłką) PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (z piłką)
To mogła być sytuacja, po której spotkanie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej dla Cagliari Calcio. Przy stanie 1:0 dla Juventusu Cristiano Ronaldo mógł, a nawet powinien wylecieć z boiska!

W 14. minucie meczu Portugalczyk próbował dojść do dośrodkowania Federico Chiesy. Ronaldo bardzo wysoko uniósł nogę, ale zamiast w piłkę, trafił w twarz bramkarze rywali. Efekt był taki, że Alessio Cragno kończył mecz z rozciętą brodą.

- Ronaldo zasłużył na czerwoną kartkę. Nie był to faul zamierzony, ale jednak poważny. Szkoda, że nie interweniował VAR ​​- przyznał były sędzia Serie A Luca Marelli cytowany przez football-italia.net.

Dokładnie takiego samego zdania był prezydent Cagliari Tommaso Giulini. Ten był mocno zawiedziony postawą swoich zawodników, ale najwięcej złości wzbudziła w nim właśnie kontrowersyjna sytuacja związana z Ronaldo.

- Przede wszystkim jestem zdenerwowany, że Ronaldo nie został wyrzucony z boiska. To zdarzenie mogło zmienić mecz - przyznał. - To było niebezpieczne zagranie. Zagrażało bezpieczeństwu naszego bramkarza i dlatego powinna zostać ukarany czerwoną kartką.

Ronaldo finalnie za swoje zagranie został ukarany "tylko" żółtą kartką. Po tym zdarzeniu Portugalczyk dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując swojego drugiego w karierze hat-tricka przeciwko Cagliari.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Cristiano Ronaldo powinien otrzymać czerwoną kartkę?