Liga Mistrzów. Zawrzało na murawie. Piłkarze Atalanty byli wręcz wściekli!

Podczas wtorkowego meczu Real Madryt - Atalanta (3:1) nie obyło się bez kontrowersji. Bardzo gorąco zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. Piłkarze włoskiej ekipy byli bardzo źli na sędziego.

Mateusz Domański
Rusłan Malinowskyj i Toni Kroos PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Rusłan Malinowskyj i Toni Kroos
To był bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych momentów pojedynku Real Madryt - Atalanta Bergamo. W ostatnich sekundach pierwszej połowy zespół z Włoch zaczął kreować bardzo niebezpieczny atak.

W dobrej pozycji znajdował się Luis Muriel. Nieopodal pola karnego miał przed sobą lukę i śmiało mógł popędzić w kierunku bramki rywali, być może z tej akcji padłby gol.

Ta groźna akcja Atalanty została przerwana przez gwizdek sędziego, który postanowił zakończyć pierwszą połowę. Przedstawiciele włoskiej drużyny byli wręcz wściekli na Danny'ego Makkelie.

Członkowie sztabu szkoleniowego Atalanty dawali upust wielkiej irytacji. Podobnie zresztą jak i komentatorzy Sky Sports Italia. Byli przekonani, że arbiter nie powinien był postąpić w ten sposób. Uznali, że tę ostatnią akcję należało puścić.

Do sprawy za pośrednictwem Twittera odnosił się m.in. Cezary Olbrycht, komentator Canal+ Sport. "Dawno nie widziałem równie bezczelnego gwizdka na przerwę" - napisał.

Później ktoś dodał, że "proces gwizdania zaczął się chyba przed podaniem piłkarza Atalanty". Olbrycht skwitował krótko: "sędzia pewnie patrzył na zegarek, zamiast na boisko".

Real Madryt pokonał Atalantę 3:1 i zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Podczas wtorkowego spotkania bramki dla "Królewskich" zdobywali Karim Benzema, Sergio Ramos i Marco Asensio, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się jedynie Luis Muriel.