Liga Mistrzów. Doskonałe liczby Roberta Lewandowskiego. Jest bezkonkurencyjny

Od początku poprzedniej edycji Robert Lewandowski błyszczy na poziomie Ligi Mistrzów. 32-latek miał bezpośredni udział w 25 bramkach.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium zwyciężył 2:1 z Lazio Rzym. Kapitan reprezentacji Polski dołożył cegiełkę do triumfu niemieckiej drużyny.

Pierwszy gol padł po 33 minutach, wówczas do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski. Snajper Bayernu wykonał egzekucję i otworzył wynik tej rywalizacji. Pepe Reina był w tej sytuacji zupełnie bezradny. Kadrowicz opuścił plac gry na 19 minut przed końcem regulaminowego czasu.

Lewandowski imponuje formą w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach. Od początku poprzedniego sezonu doświadczony napastnik miał bezpośredni udział przy już 25 golach Bawarczyków - złożyło się na to 20 trafień i 5 asyst. Aktualnie nie ma zawodnika, który może pochwalić się lepszym dorobkiem w klasyfikacji kanadyjskiej.

Tylko w trwającej edycji europejskich pucharów zdobył dotychczas 5 bramek. Po środowym meczu z Lazio Lewandowski wskoczył na 3. miejsce wśród najlepszych strzelców - więcej TUTAJ. W piątek (19 marca) jego zespół pozna przeciwnika w ćwierćfinale.