Premier League: bardzo dobry występ Jakuba Modera w meczu drużyn walczących o utrzymanie

W Premier League odbył się ważny mecz dla układu w dole tabeli. Brighton 3:0 pokonało Newcastle i wyprzedziło rywala w lidze. Przez 88 minut na boisku przebywał Jakub Moder.

Michał Piegza
Jakub Moder (z lewej) walczy o piłkę z Javierem Manquillo PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: Jakub Moder (z lewej) walczy o piłkę z Javierem Manquillo
Reprezentant Polski Jakub Moder w ligowej potyczce z Newcastle po raz pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie Brighton.

Pomocnik rozegrał dobre spotkanie i miał spory udział w wygranej swojego zespołu z drużyną podobnie, jak Brighton, walczącą o utrzymanie.

Wszystko co najważniejsze dla meczu odbyło się na pod koniec 1. połowy i na początku drugiej. Najpierw gola dla gospodarzy zdobył Leandro Trossard, do siatki trafiając w doliczonym czasie premierowej odsłony. Sześć minut po przerwie na 2:0 strzelił Danny Welbeck. Wynik gry w 68. minucie ustalił Neal Maupay.

Wspomniany Moder także miał swoje szanse na zdobycie pierwszego gola w Premier League. Na początku potyczki strzał Polaka został zablokowany. Z kolei w 55. minucie jego uderzenie obronił bramkarz. Moder na boisku przebywał do 88. minuty.

Brighton and Hove Albion - Newcastle United 3:0 (1:0)
1:0 - Trossard 45+3'
2:0 - Welbeck 51'
3:0 - Maupay 68'

Czytaj także: Premier League. Tottenham może stracić fortunę. Wszystko przez Jose Mourinho Premier League. Odejście De Gei coraz bliżej? Następca Hiszpana pod lupą United