Polacy uklękną przed meczem z Anglią? "Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom"

Getty Images / Adrian Dennis - Pool / Na zdjęciu: piłkarze klęczą przed meczem eliminacji MŚ 2022 Anglia - San Marino
Getty Images / Adrian Dennis - Pool / Na zdjęciu: piłkarze klęczą przed meczem eliminacji MŚ 2022 Anglia - San Marino

W trzecim meczu eliminacji MŚ 2022 reprezentacja Polski zagra na Wembley z Anglikami. Gospodarze przed spotkaniem uklękną w ramach poparcia ruchu Black Lives Matter. - To jest czysty populizm - przyznał w rozmowie ze Sport.pl prezes Zbigniew Boniek.

Od kilku miesięcy przed spotkaniami w Premier League zdecydowana większość piłkarzy klęczy na znak solidarności z ogólnoświatową akcją Black Lives Matter. To ruch, walczący z przemocą wobec osób czarnoskórych. Gest padnięcia na kolano przeniósł się też na futbol reprezentacyjny.

W ostatnich dniach piłkarze zdecydowali się na poparcie akcji m.in. przed spotkaniami Irlandii z Luksemburgiem, Belgii z Walią czy Anglii z San Marino. Właśnie angielscy piłkarze gest będą chcieli powtórzyć także w środę przed starciem z Polakami. Pytanie, czy na to zdecydują się także Biało-Czerwoni?

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, przyznał w poniedziałek, że do tej pory temat ten na zgrupowaniu kadry "się nie pojawił". - Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli - powiedział Boniek w programie "Sekcja Piłkarska" w Sport.pl.

Rzecznik PZPN wyjawił, że ostateczną decyzję podejmą sami piłkarze. - Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani - przyznał Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Onetem.

Jeszcze przed pierwszym meczem eliminacji selekcjoner Gareth Southgate nie ukrywał, że jego reprezentanci również sami podjęli decyzję. - Debata, czy powinniśmy uklęknąć, czy schodzić z boiska, czy nie, to temat na głębsze dyskusje, które muszą się odbyć. Rasizm jest problemem - podkreślił Anglik na konferencji prasowej przed spotkaniem z San Marino.

Klękanie przed meczami Premier League rozpoczęło się tuż po wznowieniu piłkarskich rozgrywek po pandemii koronawirusa w zeszłym roku. Akcja była następstwem głośnej śmierci czarnoskórego George'a Floyda w USA po interwencji policji. Funkcjonariusz przez 9 minut dociskał kolanem szyję mężczyzny, mimo iż ten mówił, że nie może oddychać.

ZOBACZ WIDEO: Co z kadrą bez Roberta Lewandowskiego? "Trener już dwa razy nie trafił ze składem"

Komentarze (14)
Cezariusz
31.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przecież akcja BLM to czysty rasizm skierowany przeciwko Białym. 
avatar
MrLouie
31.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Anglicy powinni przepraszać i czarnych i Polaków także mogą przed nami klękać. 
avatar
bulbot73
31.03.2021
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Broń Boże.Klękać to mogę w lesie jak z pod dębu wyciągam borowiki:) 
hgjfkf
31.03.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ludzie trochę godności !!! Jeszcze się okaże ze biały nie ma żadnych praw . Już jedna żydowska nacja próbuje opanować świat . Nas nazywają rasistami a co się dzieje na zachodzie i USA . 
avatar
collins01
30.03.2021
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Mam nadzieje ze do az takiej kompromitacji nie dojdzie.Boniek ma calkowita racje a presja wywierana przez czarny rasizm to hanba!!!