eWinner II liga: Górnik Polkowice wygrał długo wyczekiwany mecz

Górnik Polkowice powrócił na pierwsze miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 1:0 z Wigrami Suwałki. W innym zaległym spotkaniu Sokół Ostróda wymienił się ciosami z Pogonią Siedlce i wygrał 3:2.
piłkarze Górnika Polkowice Newspix / Michal Kosc / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Polkowice

Górnik Polkowice odwiedził Suwałki po raz drugi w sezonie. 2 grudnia skończyło się na długiej wycieczce. Hitowy mecz został odwołany z powodu zamarzniętego boiska. Na jego rozegranie trzeba było poczekać dodatkowe blisko cztery miesiące. W marcu w wyższej formie jest drużyna Janusza Niedźwiedzia, co potwierdziła wygraną 1:0.

Kluczowego gola strzelił Mariusz Szuszkiewicz w 33. minucie. Trafił on z bliska do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Górnik szukał sposobu na powiększenie prowadzenia, to on miał przewagę pod względem posiadania piłki, a także oddał dwa razy więcej strzałów celnych. Wigry odgryzały się nieśmiałymi atakami, ale ich zawodnikom brakowało dokładności i ani razu nie pokonali Mateusza Malca.

Wigry są jednym z rozczarowań rundy wiosennej. W siedmiu meczach podopieczni Dawida Szulczka zdobyli tylko siedem punktów, a to oznacza, że w 2021 roku są 12. siłą ligi. Ponieśli wiosną cztery porażki i to już dwa razy więcej niż jesienią. Szansa na wywalczenie awansu w sezonie zasadniczym jest już mała i suwalczanie muszą koncentrować się na zachowaniu miejsca w barażach.

W Siedlcach zmierzyli się piłkarze Pogoni oraz Sokoła Ostróda. 17 marca drużyny nie rozegrały meczu z powodu zakażeń koronawirusem w klubie z Mazowsza. Forma obu pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Pogoń przegrała trzy mecze z rzędu, a beniaminek nie pokonał nikogo od sześciu kolejek.

Przez godzinę ani gospodarzom, ani gościom nie udało się strzelić gola. Nie zanosiło się na wysoki wynik, a jednak piłkarze zdążyli rozpocząć ostrą wymianę ciosów. Prowadziła Pogoń, ale tylko przez dziewięć minut. Później zaliczkę miał Sokół, ale nacieszył się nią przez dwie minuty. Wreszcie w 89. minucie beniaminek postawił na swoim. Tomasz Gajda zmieścił piłkę strzałem przy dalszym słupku i zapewnił przełomową wygraną 3:2 Sokołowi.