To był prawdziwy cud! Zobacz, jak Polacy zremisowali na Wembley w 1973 roku [WIDEO]

Wielu Polaków z sentymentem wspomina to, co wydarzyło się 17 października 1973 roku na stadionie Wembley. Właśnie wówczas Biało-Czerwoni zremisowali z Anglikami 1:1. Warto przypomnieć sobie najważniejsze fragmenty tego pojedynku.

Mateusz Domański
Jerzy Gorgoń (z prawej) podczas meczu Anglia - Polska Getty Images / Roger Jackson/Central Press / Na zdjęciu: Jerzy Gorgoń (z prawej) podczas meczu Anglia - Polska
Mówi się, że to był mecz-pomnik. "Nie wszystkie pomniki z czasów PRL-u przetrwały próbę czasu, ale ten ma się doskonale. I tak już zapewne zostanie" - podkreślono na laczynaspilka.pl.

Wydarzenia, do jakich doszło 17 października 1973 roku na Wembley, są z wielkim sentymentem wspominane przez starszych fanów piłki nożnej.

Jedni rozpatrywali remis z Polaków z Anglikami 1:1 w kategoriach cudu, inni twierdzili, że to niesamowite szczęście Biało-Czerwonych, a jeszcze inni uważali, że to zasługa przemyślanej pracy sztabu Kazimierza Górskiego.

Mecz z Anglikami podczas eliminacji mistrzostw świata 1974 dostarczył polskim kibicom ogromu emocji. Po pierwszej połowie było 0:0, natomiast 57. minucie wynik rywalizacji otworzył Jan Domarski.

Polacy dość krótko cieszyli się z prowadzenia, bo w 63. minucie wyrównał Allan Clarke. Później bramek już nie było - mecz zakończył się podziałem punktów, co uznawano za wielki sukces Biało-Czerwonych.

Zobacz, jak Polacy zremisowali z Anglikami w 1973 roku:

W środowy wieczór Polacy znów zagrają z Anglią na Wembley. Faworytem są oczywiście gospodarze. Początek spotkania o 20:45, a transmisja dostępna będzie w TVP1, TVP Sport i na WP Pilot.

> Eliminacje MŚ 2022. Jan Bednarek zatrzyma Anglików? "Staje się coraz lepszy"