Eliminacje MŚ 2022. Tak reprezentacja Polski przegrała na Wembley. Zobacz skrót meczu z Anglią [WIDEO]

Reprezentacja Polski przegrała w meczu eliminacji MŚ 2022 z Anglią 1:2. Wynik Biało-Czerwonych był lepszy niż gra. Zobacz skrót spotkania na Wembley, który przygotowało TVP Sport.

Łukasz Witczyk
Phil Foden i Grzegorz Krychowiak PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: Phil Foden i Grzegorz Krychowiak
Polacy nie byli faworytem środowej konfrontacji z reprezentacją Anglii. Do tego przystępowali do spotkania bez kontuzjowanego lidera i kapitana Roberta Lewandowskiego, który w starciu z Andorą doznał kontuzji kolana i czeka go około miesiąc przerwy. W ataku od pierwszej minuty zagrali Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Reprezentacja Polski na Wembley głównie się broniła. Polaków stać było tylko na przebłysk dobrej gry. Jakub Moder w 58. minucie wykorzystał błąd defensywy rywali i doprowadził do remisu. Wcześniej gola dla Anglii z rzutu karnego strzelił Harry Kane, a jedenastkę sędzia podyktował po faulu Michała Helika.

Nasza kadra do 85. minuty utrzymywała remisowy rezultat, który byłby odbierany jako wielki sukces. Jednak w końcówce szalę zwycięstwa na stronę Anglików przechylił Harry Maguire.

Biało-Czerwoni mają cztery punkty po trzech meczach eliminacyjnych. W swojej grupie są na czwartym miejscu: za Anglią, Węgrami i Albanią. Kolejne mecze kwalifikacji do MŚ 2022 polska drużyna rozegra we wrześniu, po mistrzostwach Europy. Zmierzymy się wówczas z Albanią (2.09 u siebie), San Marino (5.09 na wyjeździe) oraz ponownie z Anglią (8.09 u siebie).