Poważne osłabienie Realu Madryt. Problemy przed ważnymi meczami

Duże osłabienie Realu Madryt. Wykonane w czwartek testy medyczne wykazały, że kapitan zespołu - Sergio Ramos - doznał kontuzji lewej nogi. Wiadomo już, jak długo potrwa jego przerwa w grze.
Mateusz Kozanecki
Sergio Ramos (z prawej) PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjęciu: Sergio Ramos (z prawej)

Podczas przerwy reprezentacyjnej Sergio Ramos rozegrał łącznie zaledwie 50 minut w trzech spotkaniach - pojawił się na boisku w pierwszej połowie meczu z Grecją (1:1) i na pięć minut w starciu z Kosowem (3:1).

W czwartek 35-latek przeszedł szczegółowe badania. Kierownictwo Realu Madryt ogłosiło, że kapitan "Królewskich" doznał urazu mięśni łydki lewej nogi.

Jak podaje "Marca", oznacza to, że Ramosa czeka przymusowa przerwa w grze. Hiszpan ma pauzować nawet przez miesiąc, co jest dużym problemem dla jego zespołu.

Przed Realem Madryt ćwierćfinał Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Liverpoolem. Ponadto 10 kwietnia "Królewscy" podejmować będą w El Clasico Barcelonę.

Absencja Ramosa to dla Realu zła wiadomość, pomimo faktu, że Nacho i Raphael Varane pokazywali już, że potrafią sobie bez niego poradzić.

Dodajmy, że po rozegraniu 28 kolejek Real Madryt zajmuje 3. miejsce w rozgrywkach Primera Division. Zespół Zinedine'a Zidane'a ma na swoim koncie 60 punktów - o 6 mniej niż prowadzące Atletico Madryt.