Lechia Gdańsk nie rezygnuje, ciekawie w Poznaniu. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk traci zaledwie punkt do trzeciego w tabeli Rakowa Częstochowa. Warta znalazła się przed Lechem Poznań, a Podbeskidzie Bielsko-Biała ewakuowało się z ostatniego miejsca w PKO Ekstraklasie.

Kacper Chodyna i Jan Biegański PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kacper Chodyna i Jan Biegański
Lechia grała z KGHM Zagłębiem Lubin. Drużyna Piotra Stokowca przystąpiła zdeterminowana do ataku i wcześnie zdobyła dwubramkową przewagę w wygranym 3:1 meczu. Gdańszczanie nie rezygnują z walki o awans do europejskich pucharów. Tracą punkt do trzeciego Rakowa Częstochowa, który dotąd nie zagrał w 23. kolejce z powodu zakażeń koronawirusem.

Śląsk Wrocław jest na szóstym miejscu w PKO Ekstraklasie po zwycięstwie 1:0 z Jagiellonią Białystok. Drużyna osiągnęła pozytywny wynik w pierwszym meczu po zmianie trenera z Vitezslava Lavicki na Jacka Magierę. Strata Śląska do trzeciego Rakowa wynosi cztery punkty, więc również jego nie wypada skreślać z rywalizacji o ligowe podium.

Warta Poznań jest topowym klubem rundy wiosennej. Zieloni zwyciężyli 2:1 z Górnikiem Zabrze dzięki strzałom Jana Grzesika i Mateusza Kupczaka. Warta dogoniła pod względem liczby punktów pokonanego przeciwnika i znalazła się na ósmym miejscu w górnej połowie tabeli. Podopieczni Piotra Tworka wyprzedzają między innymi Lecha Poznań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała opuściło ostatnie miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 2:0 z Wisłą Kraków. Beniaminek przerwał pasmo meczów, w których maksymalnie remisował i rozprawił się ze źle dysponowanym przeciwnikiem. Podbeskidzie ma o dwa punkty więcej niż Stal Mielec, która będzie jeszcze mogła odpowiedzieć w zaległym meczu z Rakowem Częstochowa.

Poniedziałkowe mecze 23. kolejki:

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)
1:0 - Łukasz Zwoliński 5'
2:0 - Mario Maloca 23'
2:1 - Patryk Szysz 45'
3:1 - Żarko Udovicić 64'

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
0:1 - Erik Exposito 45'

Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Jan Grzesik 30'
0:2 - Mateusz Kupczak 50'
1:2 - Jesus Jimenez 69'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0) 1:0 - Desley Ubbink 13' 2:0 - David Niepsuj 47'