Premier League: Łukasz Fabiański w żywym widowisku. West Ham United prowadził 3:0 i drżał o wynik

Piłkarze Wolverhampton Wanderers i West Hamu United stoczyli zażarty pojedynek. Jego ozdobą były rajdy Jessego Lingarda. Pomogły one drużynie Łukasza Fabiańskiego odnieść zwycięstwo 3:2 na wagę czwartego miejsca w tabeli Premier League.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / Laurence Griffiths / POOL / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
West Ham United robił co chciał na połowie Wolverhampton Wanderers i strzelił trzy gole przed przerwą. Najlepiej bawił się Jesse Lingard, który przeprowadził dwie rewelacyjne, solowe akcje. Pierwszą z nich rozpoczął 70 metrów od bramki Ruiego Patricio, mimo to obiegł grupę przeciwników i sam oddał strzał do bramki. Zakończenie drugiego szturmu powierzył Jarrodowi Bowenowi. Trzecie uderzenie do bramki oddał Pablo Fornals. Po 38 minutach drużyna z Londynu prowadziła 3:0 na Molineux Stadium i zanosiło się na łatwe zwycięstwo.

W 44. minucie Wolverhampton Wanderers zmniejszyli przewagę West Hamu na 1:3. Łukasza Fabiańskiego pokonał Leander Dendoncker z dośrodkowania Adamy Traore, który zabawił się z trzema przeciwnikami na lewym skrzydle. Fabiański został w blokach, ale szansa na powstrzymanie uderzenia z bliska była minimalna. Nie było w tej sytuacji błędu reprezentanta Polski.

Wolves robili co mogli, żeby kontynuować pościg. Między innymi dzięki Łukaszowi Fabiańskiemu wynik nie zmienił się w kwadransie po przerwie. Bramkarz West Hamu United poradził sobie z trzema strzałami. Skapitulował po raz drugi w meczu w 68. minucie, a gola na 2:3 strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Fabio Silva. Sam na sam z Fabiańskim wyszedł po rewelacyjnym podaniu Pedro Neto. Do końca spotkania gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale ta sztuka im się nie powiodła.

Drużyna z Londynu poprawiła się po dwóch meczach, w których zdobyła punkt z sześciu możliwych. Zwycięstwo 3:2 z Wolves, w połączeniu z porażką Chelsea FC z West Bromwich Albion, daje West Hamowi United czwarte miejsce w Premier League. Na zakończenie sezonu będzie ono premiowane awansem do Ligi Mistrzów. W poniedziałek po raz pierwszy musiał sobie radzić bez poważnie kontuzjowanego Declana Rice'a.

Wolverhampton Wanderers - West Ham United 2:3 (1:3)
0:1 - Jesse Lingard 6'
0:2 - Pablo Fornals 14'
1:2 - Jarrod Bowen 38'
1:3 - Leander Dendoncker 44'
2:3 - Fabio Silva 68'

Wolves: Rui Patricio - Leander Dendoncker, Conor Coady, Romain Saiss - Nelson Semedo, Ruben Neves, Daniel Podence (46' Fabio Silva), Rayan Ait-Nouri (90' Ki-Jana Hoever) - Pedro Neto, Adama Traore - Willian Jose (72' Vitinha)

WHU: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Aaron Cresswell - Tomas Soucek, Mark Noble - Pablo Fornals (78' Said Benrahma), Jesse Lingard, Arthur Masuaku (67' Benjamin Johnson) - Michail Antonio (36' Jarrod Bowen)

Żółte kartki: Neves (Wolves) oraz Dawson, Diop, Soucek, Lingard (WHU)

Sędzia: Michael Oliver

***

Everton dołączył do grupy drużyn z górnej połowy tabeli, które straciły punkty po przerwie reprezentacyjnej. Drużyna Carlo Ancelottiego zremisowała 1:1 z Crystal Palace. Prowadziła dzięki strzałowi Jamesa Rodrigueza, jednak pozwoliła przeciwnikowi na odrobienie strat. W 86. minucie wynik ustalił dopiero co wprowadzony z ławki Michy Batshuayi. Everton trafił na dobre dysponowanego bramkarza Vicenta Guaitę, który nie pozwolił sobie na stratę więcej niż jednego gola mimo wielu strzałów.

Everton - Crystal Palace 1:1 (0:0) 1:0 - James Rodrigues 56' 1:1 - Michy Batschuayi 86'