Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem

Sąd Apelacyjny w Łodzi uprawomocnił wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego, który oddalił pozew szefa Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego przeciwko Jarosławowi Rynkiewiczowi, byłemu arbitrowi Ekstraklasy.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zbigniew Przesmycki Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Zbigniew Przesmycki

W marcu 2018 roku Jarosław Rynkiewicz udzielił wywiadu WP SportoweFakty, w którym ujawnił praktyki stosowane wobec niego przez szefa Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego. Były arbiter przekonywał, że był gnębiony i przez niego musiał zakończyć karierę.

- Pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny (...) Prowadziłem mecze Ekstraklasy, przede mną mogło być jeszcze pewnie dziesięć lat gwizdania. Obrzydzono mi jednak to zajęcie do tego stopnia, że nie chciałem już tego robić. Z przywileju prowadzenia meczów w najwyższych klasach rozgrywkowych zrezygnowałem w wieku 33 lat - mówił w rozmowie z Pawłem Kapustą.

- Przeprowadziłem na poziomie Ekstraklasy 14 meczów i nie popełniłem w nich żadnego błędu bramkowego, nie wypaczyłem wyniku żadnego spotkania. Po swoich kardynalnych błędach, bo tak to zostało ocenione przez Przesmyckiego i zaprezentowane innym sędziom, dwukrotnie zwróciłem się do niego pisemnie, aby powiedział mi, jaka jest wykładnia konkretnej sytuacji. Zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie, odpowiedzi nie dostałem do dzisiaj, chociaż na każdym szkoleniu pan przewodniczący zaręcza, że odpowiada wszystkim - ujawniał.

CAŁY WYWIAD PRZECZYTASZ W TYM MIEJSCU

Po opublikowaniu wywiadu Przesmycki złożył pozew przeciwko Rynkiewiczowi, jednak w 2019 roku Sąd Okręgowy w Łodzi go oddalił. Stwierdzono, że Rynkiewicz wszystkie swoje krytyczne wypowiedzi uzasadnił w sposób logiczny i konstruktywny i miał do tego podstawy.

Przesmycki złożył apelację, jednak w środę pierwszy wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny.

- Jestem szczęśliwy, że sprawa zakończyła się w taki sposób. Trwało to aż trzy lata. Cieszę się, że Sąd Okręgowy, a teraz Sąd Apelacyjny potwierdził, że miałem prawo do użytych słów - przekazał nam Rynkiewicz, który w środę obchodzi urodziny.

Z kolei na Twitterze były sędzia Ekstraklasy zapowiedział złożenie wniosku do zarządu PZPN o odwołanie Przesmyckiego z funkcji szefa Kolegium Sędziów.

"Prawomocny Wyrok, Uzasadnienie Sądu, dowody i zeznania świadków, których oba Sądy uznały za wiarygodnych - to aż nadto, by podjąć odpowiednie decyzje w tej sprawie" - czytamy.

Jarosław Rynkiewicz sędziował spotkania najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w latach 2012-2014.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska liga i przypadkowy, wspaniały gol

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×