Liga Mistrzów. 149 sekund Kyliana Mbappe. Rekordowy wyczyn

Kylian Mbappe otworzył konto bramkowe Paris Saint-Germain w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Potrzebował do tego zaledwie 149 sekund i był to bolesny cios dla rywali.
Dominika Pawlik
Na zdjęciu od lewej: Kylian Mbappe i Niklas Suele PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu od lewej: Kylian Mbappe i Niklas Suele

Pierwsze momenty spotkania należały do Bayernu Monachium. Lucas Hernandez i Eric Choupo-Moting próbowali od razu zamieszać w polu karnym Paris Saint-Germain. Jednak akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska.

Neymar ruszył ze środka pola i dograł piłkę do Kyliana Mbappe. Ten w sytuacji sam na sam pokonał Manuela Neuera. 149 sekund po pierwszym gwizdku.

Jest to wyczyn szczególny, bowiem Bayern Monachium od 11 lat tak szybko nie stracił gola w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W marcu 2010 roku Wayne Rooney zdobył bramkę już po 63 sekundach gry. Ostatecznie niemiecki zespół wówczas triumfował 2:1 z Manchesterem United. Od tamtej pory Bayern Monachium nie pozwolił sobie na tak szybką stratę bramki.