Premier League: sensacja w meczu Leeds United z Manchesterem City! Problemy Mateusza Klicha

Leeds United przez całą drugą połowę spotkania 31. kolejki Premier League z Manchesterem City grało w osłabieniu, ale było w stanie zwyciężyć 2:1 po bramce w doliczonym czasie. Mateusz Klich spędził konfrontację na ławce rezerwowych.
Tomasz Rosiński
Nathan Ake (z prawej) i Raphinha (z lewej) PAP/EPA / Rui Vieira / Na zdjęciu: Nathan Ake (z prawej) i Raphinha (z lewej)

Manchester, co oczywiste, przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta. Jednakże beniaminek angielskiej ekstraklasy chciał pokrzyżować plany wyżej notowanemu rywalowi.

Od początku spotkanie było toczone w szybkim tempie, a przewagę optyczną mieli gospodarze, którzy częściej gościli pod polem karnym Pawi.

Aktywni byli Raheem Sterling oraz Fernandinho, ale The Citizens mieli problemy ze skutecznością i przed przerwą nie potrafili zaskoczyć Illana Mesliera.

Natomiast pierwszy celny strzał gości zakończył się bramką. W 42. minucie Patrick Bamford zagrał futbolówkę na 16. metr do Stuarta Dallasa, który huknął płasko bez namysłu i pokonał Edersona.

Po chwili przyjezdni stracili swojego kapitana, Liama Coopera, którzy obejrzał czerwoną kartkę za faul na Gabrielu Jesusie. Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej w pierwszej połowie już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony podopieczni Pepa Guardioli atakowali raz lewym, a raz prawym skrzydłem i dopięli swego w 76. minucie. Wówczas do siatki po podaniu od Bernardo Silvy trafił Ferran Torres.

Wydawało się, że grający z przewagą jednego piłkarza Manchester City pójdzie za ciosem i będzie w stanie strzelić zwycięskiego gola, lecz tak się nie stało. To goście w doliczonym czasie gry byli w stanie wyprowadzić zabójczą kontrę, którą wykończył Dallas. W ten sposób reprezentant Irlandii Północnej skompletował dublet i zapewnił swojemu klubowi komplet punktów.

Coraz więcej problemów w Leeds ma Mateusz Klich, który w ostatnich spotkaniach grał po kilka minut, a w sobotnie popołudnie w ogóle nie pojawił się na boisku, chociaż był w kadrze meczowej.