Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Andre Silva utrzymuje formę. Lewandowski poza zasięgiem

Andre Silva trafił do siatki i pomógł swojej drużynie w ważnym starciu z VfL Wolfsburg. Portugalczyk umocnił się na pozycji wicelidera klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
 Andre Silva PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / POOL / Na zdjęciu: Andre Silva
W 28. kolejce Eintracht Frankfurt podejmował VfL Wolfsburg. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 na korzyść gospodarzy. W sobotę błyszczeli zawodnicy z czołówki klasyfikacji strzelców.

Na początku drugiej połowy tego spotkania drogę do siatki znalazł Wout Weghorst. Andre Silva odpowiedział już po kilku minutach. Reprezentant Portugalii pokonał Koena Casteelsa.

W trwającym sezonie Bundesligi napastnik Eintrachtu strzelił już 23 gole, jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Na 4. pozycji znajduje się Weghorst, który ma na koncie 18 trafień.

W sobotę Borussia Dortmund wygrała 3:2 z VfB Stuttgart, a Erling Haaland zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Młody Norweg tym razem nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego.

Niekwestionowanym liderem klasyfikacji jest Robert Lewandowski, który 35 razy trafił do siatki. Filar Bayernu Monachium jest wyłączony z gry przez problemy zdrowotne. Być może Polak wróci na murawę za 2 tygodnie (więcej TUTAJ).