"Do zobaczenia wkrótce". Kibice oszaleli po tym wpisie Roberta Lewandowskiego
Robert Lewandowski szykuje się do powrotu na boisko. Piłkarz Bayernu Monachium zamieścił w sieci zdjęcie, po którym kibice oszaleli. To znak, że już wkrótce "Lewy" znów będzie zachwycał swoimi umiejętnościami.Najlepszy polski piłkarz zmaga się z kontuzją kolana. Bez Lewandowskiego mistrzowie Niemiec stracili na sile. Co prawda w Bundeslidze Bayern Monachium odniósł wygraną nad RB Lipsk i zrobił krok w kierunku mistrzostwa, ale w Lidze Mistrzów przegrał w starciu z Paris Saint-Germain (2:3) i ograniczył swoje szanse na obronę tytułu.
Na Lewandowskiego w Monachium czekają z niecierpliwością. Polak w samej Bundeslidze strzelił 35 goli i jest zdecydowanie najlepszym strzelcem całej ligi. To na nim opiera się cała ofensywna siła Bayernu. Na jego powrót ze spokojem czeka trener Hansi Flick.
- Cudowne uzdrowienie... To przesada, nie rozmawiajmy o tym. Taka kontuzja wymaga czasu. Dla nas to oczywiście nieprzyjemne, że Lewandowski musi pauzować, ale dajmy mu dojść do siebie - mówił Flick po meczu z Paris Saint-Germain.
Eksperci przestrzegają przed zbyt szybkim powrotem Lewandowskiego. - Zbyt wczesny powrót może oznaczać katastrofalne skutki dla dalszej kariery. Bo nie możesz grać na najwyższym poziomie z niestabilnym kolanem. A jeśli wrócisz za wcześnie, możesz pogorszyć kontuzję. Nie tylko ryzykujesz, że przerwa potrwa kilka kolejnych miesięcy, ale również, że problem będzie powracał - powiedział nam Oliver Schmidtlein, były fizjoterapeuta Bayernu.
Lewandowski urazu doznał w meczu eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Początkowo PZPN informował, że przerwa potrwa maksymalnie 10 dni, ale po badaniach w Monachium okazało się, że trzeba będzie dłużej czekać na to, by ponownie oglądać mecze z udziałem polskiego napastnika.
Jego przerwa ma potrwać ok. 4 tygodni, a za piłkarzem blisko dwa tygodnie pauzy. Monachijczycy w tym czasie rozegrali dwa spotkania bez swojego snajpera. Kolejne rozegrają w sobotę 10 kwietnia, kiedy to podejmą 1.FC Union Berlin. We wtorek z kolei czeka na Bayern rewanż z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Nie ma za to najmniejszych szans, żeby Lewandowski zagrał w tych dwóch meczach. Nie ma się też co łudzić, że zagra 17 kwietnia przeciwko VfL Wolfsburg - rehabilitacja, którą nasz snajper rozpocznie w poniedziałek 12 kwietnia ma potrwać minimum tydzień.
Czytaj także:
Zaskakująca decyzja Radosława Sobolewskiego. Odchodzi z Wisły Płock!
Decyzja ws. Mbappe już zapadła? "Jestem pewny na 100 procent"
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dostał powołanie do kadry i... zwariował ze szczęścia! Wszystko nagrała kamera
Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!
-
Lukasz1245 Zgłoś komentarz
zrobić a nie zrobił wieć Lewandowski lepszy. -
Poot Zgłoś komentarz
czwartej podstawowej - powtarzasz OKLEPANE, IDIOTYCZNE, DZIECINNE banały! -
kristofd Zgłoś komentarz
Z uciechy aż popuściłem w gacie ! Oczywiste że czeka na niego garstka oszołomów wyjących z uciechy jak Drewniak strzela karnego albo dobija piłkę do siatki z 3-ch metrów ! -
zbych22 Zgłoś komentarz
"zamieścił w sieci zdjęcie, po którym kibice oszaleli" - którzy kibice? Witczyk! Nie wymyślaj cudów na kiju. Kibicuję Lewemu ale nie oszalałem tylko cierpliwie czekam. -
MKSKorona1973 Zgłoś komentarz
Lewy kuruj się i wracaj do gry pokaż kto w 2021 roku rządzi na świecie. -
Baran Śląsk Zgłoś komentarz
Tak mówi matematyka. Gdyby Moting występował w pierwszym składzie to pewnie miałby 3 razy więcej goli i dawno pobił rekordy Gerda Mullera. -
Babell Zgłoś komentarz
Ja dziś nie zasne przez to -
Adela Rozen Zgłoś komentarz
Jeżeli ktoś tu "oszalał" to jedynie pismaki , od czasu jego wyimaginowanej kontuzji to płodzą jeszcze więcej "sensacji" o Drewniaku... -
oldie Zgłoś komentarz
jedyni ktorzy oszaleli po tym wpisie to czlonkowie redakcji wp - wasze tytuly sa chyba jeszcze gorsze i glupsze niz paski tvp i tvp-info -
Piotrgolak Zgłoś komentarz
Proszę o przekazane mi 1% podatku -
Eljot Zgłoś komentarz
On ma już 33 lata(w urodziny SKOŃCZY 33) więc ...nie odkryję ameryki jak powiem, że teraz niestety czas kontuzji. -
Racoviak Zgłoś komentarz
Polowa z kibla nie wychodzi teraz -
Plutowski Zgłoś komentarz
Lewy wracaj do zdrowia .