Lech Poznań zahamował Legię Warszawa. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

W 24. kolejce Legia Warszawa poniosła stratę w stosunku do pozostałych drużyn z podium PKO Ekstraklasy. Po remisie 0:0 z Lechem Poznań pozostaje jednak wyraźnym liderem.
piłkarz Lecha Poznań Mikael Ishak (C-L) i Josip Juranovic (C-P) z Legii Warszawa PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarz Lecha Poznań Mikael Ishak (C-L) i Josip Juranovic (C-P) z Legii Warszawa

Uczestników klasyku PKO Ekstraklasy dużo w tym sezonie dzieli. Tylko Legia Warszawa ma możliwość wywalczenia mistrzostwa Polski. Niezależnie od wyniku meczu w Poznaniu, była pewna zachowania pierwszego miejsca w tabeli z pokaźną przewagą nad konkurentami. Po remisie 0:0 Legia ma osiem punktów więcej niż druga Pogoń Szczecin i 12 więcej niż trzeci Raków Częstochowa.

Lech stoczył równorzędną konfrontację z liderem PKO Ekstraklasy i również zdobył dla siebie punkt. Pozostaje na rozczarowującym 11. miejscu między innymi za lokalnym przeciwnikiem Wartą.

W drugim, niedzielnym meczu zmierzyli się KGHM Zagłębie Lubin z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale długo prowadzili w województwie dolnośląskim, a nawet nie zapunktowali. Miedziowi odwrócili wynik w końcówce i odnieśli zwycięstwo 2:1.

Podopieczni Martina Seveli przerwali pasmo niepowodzeń i przesunęli się na dziewiątą lokatę w tabeli. Zakończenie sezonu w górnej połowie stawki pozostaje jak najbardziej w zasięgu Zagłębia. Podbeskidzie koncentruje się na rywalizacji o utrzymanie i pozostaje na przedostatnim miejscu w PKO Ekstraklasie.