Ale huknął! Kapitalne uderzenie Jakuba Świerczoka. Tak otworzył wynik w derbach (wideo)

Kapitalną akcją i jeszcze lepszym uderzeniem Jakuba Świerczoka Piast Gliwice otworzył wynik derbowego meczu z Górnikiem Zabrze w PKO Ekstraklasie. Gliwiczanie finalnie mogli cieszyć się z wygranej 2:0.

Krzysztof Kaczmarczyk
gol Jakuba Świerczoka Twitter / Na zdjęciu: gol Jakuba Świerczoka
Akcja z 28. minuty spotkania była prawdziwą ozdobą meczu. Podopieczni Waldemara Fornalika zagrali niczym w grze komputerowej.

Najpierw kilka podań z pierwszej piłki, a na finiszu doskonałe prostopadłe zagranie Michała Chrapka w pole karne Górnika Zabrze przejął Jakub Świerczok.

Napastnik Piasta niezwykły marnować takich podań. Uderzył kapitalnie pod poprzeczkę. Tak, że Martin Chudy nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Dla Świerczoka była to 10. bramka w sezonie.

Piast finalnie wygrał 2:0 i awansował na 4. pozycję w PKO Ekstraklasie. Drugą bramkę - w kuriozalnych okolicznościach - skierował do własnej bramki Stefanos Evangelou.

Piast w 96. minucie miał jeszcze rzut karny, ale Chudy kapitalnie obronił strzał Michała Żyro.

Czy Piast Gliwice stanie na podium PKO Ekstraklasy?