Warta Poznań ma sposób na gegenpressing Wisły Kraków

- Nie ma w naszym zespole nerwówki, gdy rywal zakłada na nas pressing. Umiemy sobie z tym radzić - przekonuje trener Warty Poznań Piotr Tworek. W sobotę o godz. 20 Warta zagra w Krakowie z Wisłą, czyli zespołem grającym bardzo wysokim pressingiem.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
piłkarze Warty Poznań PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Trener Peter Hyballa sprawił, że Wisła Kraków gra w określony sposób. Krakowianie w każdym meczu prezentują otwarty futbol, można powiedzieć, że rzucają się na rywala od 1. minuty. Zakładają wysoki pressing, który często przynosi efekty w postaci szybkiego odzyskania piłki. Czasami jednak nie udaje się założyć pressingu i zespół przeciwny ma bardzo dużo miejsca, by wyprowadzić kontratak. Tak było m.in. przed tygodniem w spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

- Są w polskiej lidze zespoły, które grają wysokim pressingiem, ale są też takie, które są nisko ustawione i wyczekują. Jeśli mnie pamięć nie myli, to nie straciliśmy w tym sezonie bramki po wysokim pressingu rywala. Nie przypominam sobie sytuacji, w której jakiś zespół by nas stłamsił do tego stopnia, byśmy nie umieli wyjść spod pressingu. Mamy na to swoje sposoby, choć oczywiście nie zawsze one wychodzą - powiedział trener Warty Piotr Tworek na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec "Zielonych" przekonuje, że jego zespół ma pomysł na zneutralizowanie najgroźniejszej broni Wisły. - Analizując przeciwnika wiemy, w jaki sposób zakłada pressing, wiemy w których sektorach można się tego spodziewać i na których zawodników jest on zakładany - podkreśla trener Tworek.

Kluczowe ma być w tym wszystkim doświadczenie. O ile w niektórych momentach młodszy zawodnik może się pogubić, o tyle ci bardziej ograni mają zachować większy spokój. - Jest u nas spokój w momencie, gdy rywal zakłada na nas pressing. Mamy w zespole kilku doświadczonych zawodników i nie ma nerwówki, gdy przeciwnik biegnie i stara się nas zaskoczyć. Jak Łukasz Trałka może się wystraszyć pressingu? Albo Robert Ivanov, który jest jednym z lepiej wprowadzających piłkę zawodników - mówi Tworek.

Początek meczu Wisła Kraków - Warta Poznań w sobotę o godz. 20.

CZYTAJ TAKŻE:
PKO Ekstraklasa. Wejście smoka uratowało Śląsk Wrocław
PKO Ekstraklasa: wybuchowa mieszanka Pogoni Szczecin

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy
Jakim wynikiem zakończy się mecz Wisła - Warta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×